pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bezpieczeństwo w obszarach przygranicznych. Tom 1

Autor książki:

Barbara Kaczmarczyk

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 297 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380198258
ISBN: 978-83-8019-825-8
Data: 2018-03-05
Cena wydawcy: 56.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Praca dotyka wielu kwestii związanych z bezpieczeństwem w makro- i mikro- skali. Jest dziełem na trwale wpisującym się w zbiór wartościowych opracowań poświęconych współczesnym problemom bezpieczeństwa. Jest jednocześnie monografią, do której powinni dotrzeć i często czerpać z niej zainteresowani problemem odzwierciedlonym w tytule książki. Dotyczy to zarówno tych parających się nauką, jak i tych, którzy mierzą się z problemami bezpieczeństwa w instytucjach za nie odpowiedzialnych. W opracowaniu dostrzec można umiejętnie zaprezentowane spojrzenie na aktualne problemy bezpieczeństwa transgranicznego, głównie przez pryzmat nauk o bezpieczeństwie. To zasługa autorów opracowania, legitymujących się ugruntowaną wiedzą z zakresu poruszanych zagadnień oraz posiadających umiejętność precyzyjnej wypowiedzi.

prof. dr hab. Bernard Wiśniewski
Autorzy prezentowanej monografii podjęli się zbadania jakże ważnych problemów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w obszarach przy-granicznych. Wybór przedmiotu pracy należy uznać za trafny i w pełni uzasadniony, a jej aktualność nie budzi wątpliwości i wręcz przeciwnie - jest jej pozytywnym walorem. Opracowanie ma niekwestionowane zalety zarówno poznawcze, jak i utylitarne. Zawiera wartościowe rozumienie prawnych i organizacyjnych aspektów zapewnienia bezpieczeństwa w obszarach przygranicznych, które prezentowane są w przejrzysty i interesujący sposób, w kontekście zagrożeń dla tego obszaru. Na wysoką ocenę książki wpływa jej użyteczność w sferze teorii, dydaktyki i praktyki. Opracowanie może stanowić cenny materiał dydaktyczny dla studentów kierunków bezpieczeństwo wewnętrzne i bezpieczeństwo narodowe oraz może być wykorzystane przez osoby zajmujące się zapewnieniem bezpieczeństwa w administracji publicznej. Stanowi również inspirację do prowadzenia dalszych badań naukowych.

dr hab. Janusz Falecki, prof. UP

Książka "Bezpieczeństwo w obszarach przygranicznych. Tom 1" - Barbara Kaczmarczyk (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 297 stron i została wydana w 2018 r.