pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Belgrad Oczaków. Konfrontacja Imperium Osmańskiego

Autor książki:

Eugen Gorb

Dane szczegółowe:
Wydawca: Inforteditions
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 281 s.
Wymiar: 205x145 mm
EAN: 9788367111065
ISBN: 978-83-6711-106-5
Data: 2021-11-16
35.58  50.00  14.42 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pisanie okonfrontacji Austrii i Rosji z Osmanami wroku 1788, nie jest łatwe. Zjednej strony historycy mają do dyspozycji duży zbiór opublikowanych źródeł, co niewątpliwie umożliwia im pełne odzwierciedlenie przebiegu działań wojennych, ito wnajdrobniejszych szczegółach. Zdrugiej zaś strony, specyfika tej kampanii wojskowej stawia przed badaczem wiele problemów, ponieważ niełatwo jest przedstawić całą gamę informacji zgromadzonych wźródłach wjednym spójnym układzie oraz wlogicznej narracji. Spróbujmy się więc dowiedzieć, dlaczego ten temat jest tak skomplikowany dla historyka.

Faktem jest, że wojna roku 1788 jest inna niż większość wcześniej prowadzonych wojen rosyjsko-tureckich, czy austriacko-tureckich, aniepowtarzalność owego konfliktu została już dawno zauważona przez wielu badaczy, inadal przyciąga ich uwagę. Po pierwsze, sama natura tej wojny była dość nietypowa inie pasuje do ustalonych wzorców. Ciekawy bowiem tematu czytelnik, nie znajdzie wtej książce opisów wielkich bitew polowych, ponieważ bitew tych po prostu nie było.

Największe starcie lądowe wtej kampanii, to inwazja wojsk tureckich na Banat (kraina położona na bałkańskim teatrze operacyjnym) oraz szturm na Oczaków (twierdza leżąca uzbiegu Bohu z Dnieprem na północnym wybrzeżu Morza Czarnego). Pierwsza ztych bitew, była bardziej operacją wojskową składającą się zwielu lokalnych potyczek. Natomiast zdobycie twierdzy Oczaków, przypominało bardziej masakrę, która trwała nieco ponad godzinę...

Książka "Belgrad Oczaków. Konfrontacja Imperium Osmańskiego" - Eugen Gorb - oprawa miękka - Wydawnictwo Inforteditions. Książka posiada 281 stron i została wydana w 2021 r. Cena 35.58 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]