pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Bałkany - terror kultury
Tytuł książki:

Bałkany - terror kultury

Autor książki:

Ivan Čolović

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2014
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 194x124 mm
EAN: 9788375368185
ISBN: 978-83-7536-818-5
Data: 2014-07-29
19.80  34.90  15.1 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h
Bałkany - terror kultury to autorski wybór dokonany specjalnie dla Wydawnictwa Czarne z dorobku Ivana Čolovicia z lat 1997 2004.

"Ivan Čolović, wybitny serbski intelektualista, w znakomitym tomie esejów pisze nie tylko o dramacie serbskiego postkomunizmu, gdzie marksizm-leninizm zastąpiła koszmarna mieszanka populizmu z nacjonalizmem etnicznym wzbogaconym o religię narodową. Na przykładzie serbskim szkicuje obraz zagrożenia wspólnego nam wszystkim: Serbom i Rosjanom, Chorwatom i Słowakom, Węgrom i Rumunom, Polakom i Albańczykom. Nie jest to więc choroba jedynie serbska. Wirus zarazy antydemokratycznej tkwi we wszystkich naszych organizmach duchowych. Dlatego tę książkę powinien przeczytać każdy polski inteligent, który chce żyć w wolnej Polsce i w demokratycznej Europie." Adam Michnik "Bezlitosna analiza roli, jaką w podsycaniu wojen na Bałkanach odegrali intelektualiści i tworzona przez nich kultura. Čolović skupia się w niej na swej ojczystej Serbii, nie sposób jednak odłożyć tej książki z przyjemnym poczuciem różnicy, która nas dzieli od bałkańskiego barbarzyństwa. Z treści omawianych przez Čolovicia wyziera karykatura aż nadto znajomej gęby naszego własnego zadufania. Ku refleksji i przestrodze." Konstanty Gebert

Książka "Bałkany - terror kultury" - Ivan Čolović - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 176 stron i została wydana w 2014 r. Cena 19.80 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ivan Čolović - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Lato z Homerem - okładka książki

Lato z Homerem

Sylvain Tesson
Produkty podobne:
Inny front - okładka książki

Inny front

Miłada Jędrysik