pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Bądź moim Bogiem
Tytuł książki:

Bądź moim Bogiem

Autor książki:

Remigiusz Grzela

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788380971653
ISBN: 978-83-8097-165-3
Data: 2017-06-06
25.58  38.00  12.42 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Na nowo do odkrycia paryskie spotkanie z Wierą Gran.

Młody warszawski dziennikarz przypadkowo w metrze spotyka żonę zmarłego poety Borysa. Kobieta zniknęła 30 lat temu i od tamtej pory słuch po niej zaginął. Aby zrozumieć, co się stało, postanawia ją odszukać, ale nie może nawet przypuszczać, że to jedno spotkanie zmieni w jego życiu wszystko i zaprowadzi go do żydowskiej śpiewaczki Wiery Gran.

W tej literackiej konwencji Remigiusz Grzela z właściwą sobie dyskrecją próbuje ocalić relację ze spotkania z Wierą Gran, w ostatnich latach jej życia. Pytając przy tym o prawdę o nas samych w zderzeniu z biografiami innych.

Remigiusz Grzela - urodzony w Starogardzie Gdańskim dziennikarz, pisarz, dramaturg. Autor zbiorów rozmów "Rozum spokorniał", "Hotel Europa", "Wolne", "Obecność", wywiadów-rzek "Marian Kociniak. Spełniony", "Było, więc minęło. Joanna Penson - dziewczyna z Ravensbrück, kobieta Solidarności, lekarka Wałęsy", "To, co najważniejsze. Irena Jun i Stanisław Brudny", książek reporterskich "Bagaże Franza K. czyli Podróż, której nigdy nie było" i "Wybór Ireny" (o łączniczce ŻOB-u Irenie Gelblum, która stała się włoską poetką Ireną Conti) a także powieści "Bądź moim Bogiem" i "Złodzieje koni". Barbara Krafftówna grała w jego monodramie "Błękitny diabeł" i komedii "Oczy Brigitte Bardot" (z Marianem Kociniakiem).

Książka "Bądź moim Bogiem" - Remigiusz Grzela - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2017 r. Cena 25.58 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Remigiusz Grzela - autor m.in.:
Produkty podobne:
Dlatego od ciebie odeszłam - okładka książki

Dlatego od ciebie odeszłam

Agata Przybyłek
Bądź moim światłem - okładka książki

Bądź moim światłem

Agata Przybyłek
Kobiety są głupie - okładka książki

Kobiety są głupie

Jacek Wojciechowski
Różany cz. 2 - okładka książki

Różany cz. 2

Bogna Ziembicka