pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Aż do śmierci. Prawdziwe historie przemocy domowej, która zmusza ofiarę...
książka:

Aż do śmierci. Prawdziwe historie przemocy domowej, która zmusza ofiarę do zbrodni

Dane szczegółowe:
Wydawca: Samsara
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788366436138
ISBN: 978-83-6643-613-8
Data: 2019-10-15
28.69  39.90  11.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Aż do śmierci. Prawdziwe historie przemocy domowej, która zmusza ofiarę do zbrodni - Daria Górka - opis książki:

Ta książka to głos oddany kobietom, które głosu nigdy nie miały.

Historie kobiet, które dotarły do własnych granic i z ofiar przeistoczyły się w katów.

Przez lata zamiast pocałunków od męża otrzymywały uderzenia w twarz, a zamiast czułych słów słyszały wyzwiska. Były bite, kopane, poniżane, zastraszane, okaleczane i zmuszane do prostytucji. Taki los zgotowali im ich mężowie i partnerzy, ci sami, którzy wielokrotnie wyznawali im miłość.

Czułam ból, fizyczny i psychiczny, przeszywający. Potem pojawiła się złość i wstręt do człowieka, który mi to robi, i do samej siebie. Na koniec przyszła nienawiść i wstyd.

Nie wszystkie pamiętają chwilę, w której coś w nich pękło i odpowiedziały przemocą na przemoc. Nie rozumieją, dlaczego akurat wtedy chwyciły za nóż.

To chodziło o wszystko, o całe życie. W tym momencie każde doświadczenie ze mnie wypłynęło. Doszłam do swojej własnej granicy.

Daria Górka, reporterka TVN24, przedstawia wnikliwą analizę życia ofiar przemocy domowej. Dziennikarka próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie o to, dlaczego krzywdzone kobiety latami tkwią przy swoich oprawcach. Przygląda się narastającemu cierpieniu i bezradności, które w którymś momencie stają się nie do zniesienia i prowadzą do zbrodni.

Ci, którzy wiedzieli, co dzieje się w naszych czterech ścianach, wiedzieli też, że do tej tragedii i tak by doszło. Tylko myśleli, że role kata i ofiary będą odwrócone.

Książka „Aż do śmierci. Prawdziwe historie przemocy domowej, która zmusza ofiarę do zbrodni” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Samsara.

Książka posiada 256 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Aż do śmierci. Prawdziwe historie przemocy domowej, która zmusza ofiarę..."
Produkty podobne:
Bóg tam był - okładka książki
Bóg tam był Martin Weber