pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Atlas roślin. Przydatny z natury rzeczy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pascal
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 270 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788375137965
ISBN: 978-83-7513-796-5
Data: 2010-10-12
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Polska jest krajem o dużym zróżnicowaniu środowiska przyrodniczego, a co za tym idzie, o dużej różnorodności roślin, grzybów i zwierząt. Krajobraz naszego kraju to góry, pogórze, wyżyny, pojezierza, wybrzeże morskie, rozległe puszcze, obszary rolne, naturalne rzeki i jeziora. To ogromne bogactwo siedlisk tworzy niezwykle różnorodne warunki bytowania zarówno gatunkom pospolitym, jak i rzadkim oraz zagrożonym. Miłośnik przyrody znajdzie tu około 2500 gatunków roślin naczyniowych. Nie sposób oczywiście w popularnym przewodniku opisać wszystkie, musieliśmy więc dokonać wyboru i w niniejszej książce zaprezentowaliśmy 300 gatunków wraz z ich opisami i fotografiami. Wybór ten był bardzo subiektywny, jednak staraliśmy się przedstawić możliwie szerokie spektrum grup ekologicznych. Przeważają oczywiście gatunki pospolite, zarówno te, których zasięg obejmuje cały kraj, jak i występujące jedynie w niektórych regionach. Obok nich zamieściliśmy też gatunki rzadkie i bardzo rzadkie, z pewnych względów interesujące.
Opisy gatunków sporządziliśmy według przyjętego poniżej schematu: Nazwa polska (oraz ewentualne synonimy) Nazwa łacińska Przynależność systematyczna (rodzina) Opis morfologiczny Czas kwitnienia Siedlisko Występowanie w Polsce

Książka "Atlas roślin. Przydatny z natury rzeczy" - Marek Kosiński, Renata Krzyściak-Kosińska - oprawa miękka - Wydawnictwo Pascal. Książka posiada 270 stron i została wydana w 2010 r.