pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Atlas owadów. Poradnik obserwatora

Autor książki:

Heiko Bellmann

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo RM
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 190 s.
Wymiar: 185x128 mm
EAN: 9788377732434
ISBN: 978-83-7773-243-4
Data: 2014-04-22
Cena wydawcy: 24.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Żadne inne organizmy zwierzęce zamieszkujące Ziemię nie odznaczają się takim bogactwem form i taką liczebnością jak owady. Do tej pory opisano około miliona owadów, co stanowi tylko pewną ich część. W tej książce, poświęcona głównie owadom Europy Środkowej, z konieczności ograniczono się do najbardziej typowych przedstawicieli. U wielu osób pojęcie ,,owad wywołuje przede wszystkim negatywne skojarzenia. Jednak w przyrodzie - w zazębiającym się świecie zwierząt i roślin - owady spełniają bardzo ważne funkcje. Egzystencja większości naszych ptaków zależy bezpośrednio nie tylko od bogactwa gatunków świata owadów, lecz także od ich liczebności. Ponadto żywią się nimi różne gatunki nietoperzy, większość płazów i gadów, wiele ryb słodkowodnych, pająki i inne grupy stawonogów. Także świat roślin zawdzięcza owadom bardzo wiele - wyżej rozwinięte rośliny kwitnące rozmnażają się głównie za ich pomocą.

Ze względu na różnorodność ich form i zachowań obserwowanie owadów jest pasjonujące. Autor przedstawia nam fascynujące przykłady skomplikowanej sieci łączącej owady z ich otoczeniem. Egzystencja owadów jest zagrożona na skutek ludzkiej działalności, dlatego zatrważająco wiele gatunków znalazło się w Czerwonej Księdze zwierząt zagrożonych. o 375 zaprezentowanych gatunków o 70 kolorowych ilustracji o ponad 500 kolorowych zdjęć Niezbędna lektura dla każdego miłośnika przyrody!

Książka "Atlas owadów. Poradnik obserwatora" - Heiko Bellmann - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 190 stron i została wydana w 2014 r.