pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Atlas EKG z interpretacją zapisów
Tytuł książki:

Atlas EKG z interpretacją zapisów

Dane szczegółowe:
Wydawca: ITEM Publishing
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 110 s.
Wymiar: 300x210 mm
EAN: 9788366097407
ISBN: 978-83-6609-740-7
Data: 2020-01-28
70.69  105.00  34.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

EKG, czyli elektrokardiogram, to jedna z najstarszych technik diagnostycznych stosowanych w kardiologii. Badanie to, pozwalające uzyskać wykres elektrycznej aktywności serca, wprowadził w 1901 r. Willem Einthoven. Praktycznie do dziś pozostało bez większych zmian i nadal stanowi podstawową metodę diagnostyczną, wykorzystywaną przez personel medyczny wszystkich specjalności. Wciąż jest kluczowym narzędziem do oceny rytmu serca, przewodzenia czy niedokrwienia mięśnia sercowego. Stąd w licznych sytuacjach klinicznych niezbędna okazuje się szybka i prawidłowa interpretacja EKG. Jednak analiza zapisów EKG niejednokrotnie przekonuje nas, że nie jest to sztuka łatwa. Uznany specjalista w dziedzinie elektrokardiologii - prof. Leo Schamroth - sformułował jakże trafną zasadę, której musimy przestrzegać: "znajdujemy to, czego szukamy, rozpoznajemy to, co znamy".

W przygotowanym dla Państwa zbiorze uwzględniłyśmy zagadnienia dotyczące rozpoznawania arytmii nadkomorowych i komorowych, zaburzeń przewodzenia przedsionkowo- komorowego i śródkomorowego, przerostu jam serca, niedokrwienia czy też martwicy
mięśnia sercowego. Dodatkowo przedstawiłyśmy zapisy EKG pacjentów ze stymulatorami oraz zapisy EKG w wybranych przypadkach klinicznych, jak zaburzenia elektrolitowe. Wybrane zapisy omówiłyśmy zgodnie z podstawowymi zasadami analizy zaproponowanymi
przez Grupę Roboczą ds. EKG Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas zbiór okaże się przydatny w nauce odczytywania elektrokardiogramów.

Książka "Atlas EKG z interpretacją zapisów" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo ITEM Publishing. Książka posiada 110 stron i została wydana w 2020 r. Cena 70.69 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Atlas hematologii klinicznej - okładka książki

Atlas hematologii klinicznej

Jacqueline H. Carr, Bernadette F. Rodak
Praktyczna okulistyka dziecięca - okładka książki

Praktyczna okulistyka dziecięca

Anna Gotz-Więckowska, Marta Pawlak