pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Arystoteles w Hollywood. Biblioteka scenarzysty

Autor książki:

Ari Hiltunen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Myliński
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 212 s.
Wymiar: 151x215 mm
EAN: 9788395207617
ISBN: 978-83-9520-761-7
Data: 2018-09-25
33.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Autor bada kluczowe koncepcje i logikę "Poetyki", a następnie tłumaczy spostrzeżenia Arystotelesa i odnosi je do współczesnego teatru, filmu, telewizji i multimediów. Książka przedstawia niepowtarzalny zasób wiedzy dla każdego, kto chciałby poznać sekret skutecznego opowiadania historii, zarówno w przeszłości, jak i w dzisiejszej, wartej miliardy dolarów, branży rozrywkowej.

W jaki sposób zasady sformułowane ponad 2000 lat temu przydadzą się dzisiejszym autorom nie tylko scenariuszy, sztuk, książek, ale także gier komputerowych i wszelkich innych form opowiadania? Lektura tej książki pozwala przekonać się, że ich znajomość może nie tylko usprawnić ich pracę, ale wręcz stanowić klucz do sukcesu.

Analiza obejmuje przykłady:
- hollywoodzkich hitów
- seriali telewizyjnych
- bestsellerowych powieści
- klasyki literatury
- gier wideo i multimediów
Przez stulecia "Poetykę" Arystotelesa otaczał nimb tajemnicy. Co tak naprawdę wielki filozof próbował przekazać na temat istoty sztuk dramatycznych i opowiadania historii? W tej książce autor (szef działu zakupów w fińskiej telewizji publicznej) wyjaśnia tajemnicę" właściwej dla sztuki przyjemności", która według Arystotelesa stanowi cel dramatu i jest możliwa do osiągnięcia za pomocą pewnych strategii opowiadania.

Książka Ariego Hiltunena stanowi niezbędne dla każdego autora przypomnienie, że reguły pisania opowieści są niemal odwieczne i warto studiować klasyków, aby poznać sekrety znakomitego warsztatu, gwarantującego sukces zarówno w przeszłości, jaki dzisiaj.

Książka "Arystoteles w Hollywood. Biblioteka scenarzysty" - Ari Hiltunen - oprawa miękka - Wydawnictwo Myliński. Książka posiada 212 stron i została wydana w 2018 r. Cena 33.03 zł. Zapraszamy na zakupy!