pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Świat według Hollywood. Jak mądrze oglądać filmy

Autor książki:

Brian Godawa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Prodoteo
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 268 s.
Wymiar: 230x160 mm
EAN: 9788366665538
ISBN: 978-83-6666-553-8
Data: 2022-01-12
28.47  39.90  11.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Oglądanie filmów jest często ćwiczeniem polegającym na zawieszaniu niedowierzania. Pozwalamy, aby światła wokół przygasły i dajemy się emocjonalnie unieść biegowi opowieści, która rozgrywa się na naszych oczach.
Niestety prowadzi to zwykle do zawieszenia także tego, w co wierzymy do ulegania filmowemu przesłaniu o tym, jak należy postępować i jak postrzegać rzeczywistość. Nic dziwnego, przecież filmy wyszły od mistrzów opowieści, którzy świadomie lub nie przekonują nas do swojego światopoglądu i systemu wartości. Czy wobec tego chrześcijanie powinni zupełnie unikać kinowej rozrywki Czy może istnieje sposób na mądre oglądanie filmów, pozwalające ocenić ich przesłanie Brian Godawa w książce Świat według Hollywood przekonuje, że przy odpowiednim podejściu oglądanie filmów może być nie tylko dobrą zabawą, ale także okazją do refleksji, a nawet duchowego rozwoju.
Świat według Hollywood to jedna z tych książek, do których zarówno filmowi anorektycy jak i obżartuchy powinni wracać, by uświadamiać sobie, jak złożonym zjawiskiem jest filmowa opowieść. Brian Godawa kieruje spojrzenie swoje i czytelnika przede wszystkim na twórczość amerykańską, lecz zaproponowana przez niego metoda oglądania i oceniania filmów pozwala na odkrywanie nieoczywistych znaczeń, jakie niosą filmy. Ważne dla czytelnika są nie tylko erudycyjne interpretacje kolejnych filmów dokonywane z perspektywy chrześcijańskiej, lecz także zaproszenie do samodzielnego wchodzenia w swoisty dialog z twórcami filmowych opowieści za sprawą ćwiczeń i zadań, podsumowujących kolejne części książki.
ks. prof. dr hab. Marek Lis (Uniwersytet Opolski), filmoznawca, teolog filmu i mediów
Każdy chrześcijanin pragnący zrozumieć film z punktu widzenia jego przesłania i wartości moralnych uzna książkę Świat według Hollywood za lekturę obowiązkową. Aby oddać sprawiedliwość obrazowi filmowemu, należy na niego spojrzeć z różnych punktów widzenia, jednak zrozumienie prezentowanego w nim światopoglądu jest warunkiem absolutnie koniecznym. Nie ma lepszej książki, która by o tym traktowała.
Jack Hafer, producent filmowy, dziekan wydziału filmoznawstwa i mediów na Biola University
To ważna książka. Brian Godawa otwiera nieznane drzwi prowadzące do zrozumienia filmów. Dostarcza mapę poznawczą, dzięki której można zrozumieć, co się dzieje ze sztuką filmową z filozoficznego i teologicznego punktu widzenia. Mówiąc wprost, Brian napisał jak dotąd najlepszą książkę o wizjach świata ukrytych w filmach z Hollywoodu. Polecam ją z całego serca.
David Bruce, webmaster, Hollywood Jesus.com

Książka "Świat według Hollywood. Jak mądrze oglądać filmy" - Brian Godawa - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundacja Prodoteo. Książka posiada 268 stron i została wydana w 2022 r. Cena 28.47 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]