pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy. Tom 25. Pisma rabina Kalonimusa Kalmana

Dane szczegółowe:
Wydawca: Żydowski Instytut Historyczny w Polsce
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 380 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788365254481
ISBN: 978-83-6525-448-1
Data: 2018-01-10
46.86  59.00  12.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy. Tom 25. Pisma rabina Kalonimusa Kalmana - opis książki:

Zawarte w niniejszym zbiorze teksty rabina Kalonimusa Kalmana Szapiry, cadyka z Piaseczna, pod wieloma względami odbiegają od tego, co znalazło się w innych tomach Archiwum Ringelbluma. Spisane hebrajszczyzną rabiniczną dzieła charyzmatycznego chasydzkiego cadyka powstały w znakomitej większości w okresie przedwojennym. Autor, który przed wybuchem II wojny światowej był poważanym pedagogiem, a także prowadził jedną z największych jesziw w Warszawie, przygotowywał je do publikacji. Skierowane do młodzieży oraz wychowawców podręczniki prezentują podstawy chasydyzmu. Często przedstawiają ten nurt judaizmu w obrazowy i nowatorski sposób, niejednokrotnie wskazując nękające go problemy i możliwe rozwiązania. W tomie znajdziemy też osobiste zapiski Szapiry. Rzucają one światło na różne aspekty duchowości i religijności chasydzkiej, jak również zdradzają szczegóły z prywatnego życia cadyka.

Po wybuchu wojny Szapiro trafił do getta warszawskiego, gdzie kontynuował działalność kaznodziejską i wspierał mieszkańców getta zarówno duchowo, jak i materialnie. Stracił najbliższą rodzinę w wyniku działań wojennych we wrześniu 1939 r. i w tzw. wielkiej akcji w 1942 r. Zginął w obozie w Trawnikach w listopadzie 1943 r. Jego spuścizna do dziś inspiruje teologów, filozofów, historyków i innych badaczy.

Książka „Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy. Tom 25. Pisma rabina Kalonimusa Kalmana” - oprawa twarda - Wydawnictwo Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.

Książka posiada 380 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy. Tom 25...."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
U boku Bartka (+ 2 CD) - okładka książki
U boku Bartka (+ 2 CD) Tomasz Greniuch
Produkty podobne:
Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne - okładka książki
Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta... Eleonora Bergman, Tadeusz Epsztein, Magdalena Siek