pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Architektura w mieście Architektura dla miasta tom 2. Przestrzeń publiczna w miastach ziem polskich w długim XIX wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Historii PAN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 509 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788365880536
ISBN: 978-83-6588-053-6
Data: 2019-06-08
Cena wydawcy: 60.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Przestrzeń publiczna jest fizycznym, namacalnym obszarem, który z reguły można dość precyzyjnie określić. Jednocześnie stanowi także konstrukt myślowy wyposażony w liczne atrybuty konotujące idee m.in. z dziedziny prawa, polityki bądź estetyki. Naukowe rozpoznanie miejskiej przestrzeni publicznej to jeden z kluczy do zrozumienia tego nieskończenie skomplikowanego układu fizyczno-społeczno-mentalnego, jakim jest miasto.

W niniejszym tomie, drugim w serii Architektura w mieście, architektura dla miasta, publikujemy teksty przedstawicieli dwóch różnych dziedzin humanistyki: historyków i historyków sztuki. To wspólny namysł nad rolą, znaczeniem i funkcjonowaniem przestrzeni publicznej w ujęciu naukowców, którzy operując nieco odmiennymi kategoriami, przemawiają do nas wspólnym językiem. Teksty te przedstawiają różne interpretacje przestrzeni publicznej w miastach dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów w okresie zaborów. Studia te uzupełniają artykuły o dziewiętnastowiecznych miastach z krajów ościennych: monarchii habsburskiej, Rosji i Prus, co daje szeroki materiał porównawczy i otwiera nowe horyzonty badawcze.

Książka "Architektura w mieście Architektura dla miasta tom 2. Przestrzeń publiczna w miastach ziem polskich w długim XIX wieku" - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Historii PAN. Książka posiada 509 stron i została wydana w 2019 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]