pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Apteka pod Złotym Moździerzem Obca
Tytuł książki:

Apteka pod Złotym Moździerzem Obca

Autor książki:

Lucyna Olejniczak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 720 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788381692977
ISBN: 978-83-8169-297-7
Data: 2020-10-14
27.96  42.00  14.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Pierwszy z dwóch tomów opowieści o protoplastach bohaterów sagi "Kobiety z ulicy Grodzkiej". Korzenie zła i narodziny niewieściej siły w bezwzględnych czasach walki o życie, nadzieję i marzenia.

W 1831 roku w Galicji wybucha epidemia cholery. Z ogarniętej zarazą wioski ucieka młoda kobieta w ciąży. Kilkanaście lat później jej córka, Magda, urodzona i wychowana w klasztorze benedyktynek, przybywa do Krakowa, aby tam rozpocząć dorosłe życie.

Odważna i spragniona wiedzy dziewczyna jest wszędzie, gdzie coś się dzieje i gdzie czuje się potrzebna. Walczy na barykadzie podczas powstania krakowskiego, przeżywa pierwszą miłość i wkrótce znajduje swe życiowe powołanie - chce pomagać chorym. Mimo wielu przeciwności losu nie poddaje się, marząc o własnej aptece. Wie, że jako kobieta ma niewielkie szanse na spełnienie swoich pragnień, ale tym razem szczęście wydaje się jej sprzyjać.

Czy jednak nie będzie musiała za to zapłacić wysokiej ceny
Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów i wnuczki.

Książka "Apteka pod Złotym Moździerzem Obca" - Lucyna Olejniczak - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 720 stron i została wydana w 2020 r. Cena 27.96 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Lucyna Olejniczak - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Testament życia - okładka książki

Testament życia

Jagna Rolska
Popołudnia na Miodowej 2 - okładka książki

Popołudnia na Miodowej 2

Joanna Szarańska
Produkty podobne:
Apteka marzeń - okładka książki

Apteka marzeń

Natasza Socha
Niewypowiedziane słowa - okładka książki

Niewypowiedziane słowa

Agata Kołakowska