pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Aporia. The City Is The City

Autor książki:

Aleksandra Wasilkowska, Jesse Larner

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Teatralny
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 90 s.
Wymiar: 250x190 mm
EAN: 9788366124134
ISBN: 978-83-6612-413-4
Data: 2020-12-18
29.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja jest częścią projeku APORIA. MIASTO JEST MIASTEM
Wyobraź sobie dwa miasta, których mieszkańcy żyją w równoległych rzeczywistościach. Każdy z budynków jest hybrydą, współistnieniem dwóch funkcji i przestrzeni naraz. W tym samym budynku możesz być w domu lub na cmentarzu, na bazarze lub na stadionie, możesz zdecydować aby być w obu miejscach naraz. Tkanka miejska jest bezpośrednią emanacją stanu rozdwojenia. Z pozoru niemożliwe do połączenia systemy miejskie w sposób organiczny splotły się ze sobą w jednym miejscu. Panuje tu zarówno chaos jak i porządek. W cieniu monumentalnych gmachów płożą się stragany i fawele z blachy falistej, które niczym śluzowce organicznie porastają prostopadłościenną, perfekcyjnie zaplanowaną architekturę. Ulice są podwójne, wzdłuż elewacji pojawiają się niezliczone przeploty, z których rozpościera się widok na przestrzenie podwójnego miasta. Każdy obywatel ma swojego sobowtóra w mieście równoległym, którego cień jest najważniejszym elementem samoświadomości każdego mieszkańca. Podwójna architektura cienia jest spełnieniem utopii, w której miasta ulegają nieustannej hybrydyzacji i poszerzeniu.
APORIA. THE CITY IS THE CITY otrzymała główną nagrodę Polish Graphic Design Awards 2019 w kategorii Wydawnictwo - Album i katalog oraz wyróżnienie w kategorii Katalogi, wydawnictwa bibliofilskie i inne w 60. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku 2019 .

Książka "Aporia. The City Is The City" - Aleksandra Wasilkowska, Jesse Larner (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Teatralny. Książka posiada 90 stron i została wydana w 2019 r. Cena 29.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]