pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Apollo i boskie próby. Tom 2. Mroczna przepowiednia

Autor książki:

Rick Riordan

Dane szczegółowe:
Wydawca: Galeria Książki
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 408 s.
Wymiar: 194x125 mm
EAN: 9788366173750
ISBN: 978-83-6617-375-0
Data: 2021-01-21
28.10 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Zeus ukarał swojego syna Apollina boga słońca, muzyki, łucznictwa, poezji i wielu innych rzeczy zsyłając go na ziemię w postaci niezdarnego, pryszczatego, śmiertelnego szesnastolatka imieniem Lester. Aby odzyskać miejsce na Olimpie, Apollo musi przywrócić do działania kilka Wyroczni, które znikły z radarów. Co szkodzi Wyroczniom i jak Apollo/Lester ma cokolwiek w tej sprawie zrobić pozbawiony swoich mocy?
Po serii niebezpiecznych i, po prawdzie, upokarzających prób w Obozie Herosów Lester musi porzucić względnie bezpieczne tereny treningowe półbogów i udać się w przerażającą podróż przez Amerykę Północną. Gdzieś na Środkowym Zachodzie ma wraz z towarzyszami odnaleźć najniebezpieczniejszą ze starożytnych Wyroczni: nawiedzoną jaskinię, która może ujawnić odpowiedź na pytanie, jak Apollo może na powrót stać się bogiem o ile wcześniej go nie zabije albo nie wpędzi w szaleństwo. Na drodze Apollina staje drugi z członków złowrogiego Triumwiratu, rzymski cesarz, którego zamiłowanie do rozlewu krwi i widowisk czyni Nerona barankiem. Aby przeżyć to spotkanie, Apollo będzie potrzebował pomocy syna Hefajstosa Leo Valdeza, czarodziejki Kalipso, która jest teraz śmiertelniczką, spiżowego smoka Festusa i innych niespodziewanych sojuszników po części znanych, po części nowych ze świata herosów.
Zapraszamy na przerażającą, komiczną i pełną haiku wyprawę

Książka "Apollo i boskie próby. Tom 2. Mroczna przepowiednia" - Rick Riordan - oprawa miękka - Wydawnictwo Galeria Książki. Książka posiada 408 stron i została wydana w 2021 r. Cena 28.10 zł. Zapraszamy na zakupy!