pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Apelacje karne. Zagadnienia praktyczne akta i kazusy. Seria: Aplikacje Prawnicze

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 340 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788325577728
ISBN: 978-83-2557-772-8
Data: 2015-09-03
128.95  129.00  0.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Apelacje karne. Zagadnienia praktyczne akta i kazusy. Seria: Aplikacje Prawnicze - Zbigniew Kapiński - opis książki:

Książka zawiera omówienie najistotniejszych zagadnień i problemów związanych z zaskarżeniem wyroku w sprawie karnej, czyli właściwym określeniem zakresu zaskarżenia, prawidłową redakcją zarzutów apelacyjnych i wniosków końcowych.

W praktyczny i przystępny sposób przedstawia istotę wszystkich rodzajów zarzutów określonych w art. 438 KPK, jakie można postawić w apelacji wnoszonej zarówno na korzyść, jak i na niekorzyść oskarżonego.

Przedstawione zagadnienia i kazusy mają pomóc w szczególności aplikantom adwokackim i radcowskim, którzy są na etapie zdobywania i kształtowania swoich umiejętności praktycznych, nie tylko w dostrzeżeniu uchybień i błędów zawartych w zaskarżanych wyrokach, ale również, co nie mniej istotne, pomóc dostrzeżone uchybienia "zamienić" na prawidłowe rodzajowo i właściwie zredagowane zarzuty oraz wnioski końcowe apelacji.

Dla doświadczonych adwokatów i radców prawnych opracowanie daje możliwość skonfrontowania posiadanych umiejętności praktycznych i ewentualnego ich skorygowania w taki sposób, aby sporządzane przez profesjonalne podmioty apelacje w całej rozciągłości respektowały obowiązujące przepisy procedury karnej, jak też by były zgodne z zasadami sztuki prawniczej, a tym samym bardziej skuteczne i pomocne sądowi odwoławczemu w dokonaniu pełnej i właściwej kontroli zaskarżanego orzeczenia.

Książka „Apelacje karne. Zagadnienia praktyczne akta i kazusy. Seria: Aplikacje Prawnicze” - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 340 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Apelacje karne. Zagadnienia praktyczne akta i kazusy. Seria: Aplikacje..."
Produkty podobne:
Kodeks postępowania w sprawach - okładka książki
Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia.... Wojciech Kotowski, Bolesław Kurzępa