pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Apelacje cywilne. Zagadnienia praktyczne, akta i kazusy. Seria: Aplikacje...
książka:

Apelacje cywilne. Zagadnienia praktyczne, akta i kazusy. Seria: Aplikacje Prawnicze

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 666 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788381287265
ISBN: 978-83-8128-726-5
Data: 2018-09-25
pozycja niedostępna

Apelacje cywilne. Zagadnienia praktyczne, akta i kazusy. Seria: Aplikacje Prawnicze - Marcin Kołakowski - opis książki:

Apelacje cywilne skierowane są do praktyków, w tym przede wszystkim aplikantów radcowskich i adwokackich, ale także studentów studiów prawniczych i osób, które chciałyby zgłębić wiedzę w zakresie problematyki związanej z apelacją w procesie cywilnym. Składa się z trzech części.

Część pierwsza to praktyczny komentarz, zawierający stanowiska tak judykatury jak i doktryny. Omówiono w niej przebieg postępowania apelacyjnego w procesie cywilnym, w tym wymogi formalne apelacji, jako pisma procesowego, najczęstsze braki formalne apelacji, zarzuty apelacji oraz możliwe rozstrzygnięcia sądu II instancji.

Cześć druga to praktyczne kazusy (w tym 10 nowych) - przykłady konkretnych stanów faktycznych i prawnych spraw rozpoznawanych przez sądy powszechne z jakimi stykają się sędziowie oraz profesjonalni pełnomocnicy procesowi (adwokaci i radcowie prawni), przy rozpoznawaniu ich w sądzie I instancji, jak i w przypadku zaskarżenia apelacją orzeczenia wydanego przez ten sąd przy uwzględnieniu postępowania międzyinstancyjnego, ale także przy merytorycznym rozpoznawaniu apelacji przez sąd II instancji, w tym możliwe orzeczenia wydawane przez ten sąd. Poszczególne kazusy zostały przygotowane w taki sposób, aby z jednej strony zawierały interesujące stany faktyczne i istotne zagadnienia z zakresu prawa materialnego, które wywoływały rozbieżności w orzecznictwie, z drugiej strony przedstawiały problematykę związaną z zaskarżaniem orzeczeń sądu I instancji i wnoszeniem apelacji do sądu.

Cześć trzecia to przykłady trzech typowych akt sprawy cywilnej rozpoznawanej przez sądy powszechne z zakresu postępowania cywilnego. Ma na celu zobrazowanie Czytelnikowi, jak takie akta wyglądają, ale również dają możliwość zapoznania się z poszczególnymi pismami procesowymi, w tym apelacją wnoszoną w procesie cywilnym oraz orzeczeniami i zarządzeniami wydawanymi przez sąd i przewodniczącego. Na ich przykładzie Czytelnik ma możliwość przeanalizowania tak orzeczenia sądu I instancji, jak i prawidłowości sporządzenia apelacji, zarówno pod względem formalnym jak i merytorycznym, oraz orzeczenia sądu II instancji, a nadto możliwość przygotowania własnego projektu apelacji.

Książka „Apelacje cywilne. Zagadnienia praktyczne, akta i kazusy. Seria: Aplikacje Prawnicze” - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 666 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Apelacje cywilne. Zagadnienia praktyczne, akta i kazusy. Seria: Aplikacje..."
Marcin Kołakowski - autor m.in.:
Angielski. Fiszki PLUS. Zwroty - okładka podręcznika
Angielski. Fiszki PLUS. Zwroty konwersacyjne dla... Marcin Kołakowski, Zuzanna Pytlińska;
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa - okładka książki
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości... Grzegorz Witczak, Marcin Kołakowski, Daniel Kupryjańczyk, Michał Rojewski, Ewa Stawicka;