pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Antybiotyki w medycynie rodzinnej

Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 188 s.
Wymiar: 205x285 mm
EAN: 9788320040548
ISBN: 978-83-2004-054-8
Data: 2013-06-26
120.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Różnorodność dostępnych antybiotyków i zmieniająca się wrażliwość drobnoustrojów sprawiają, że podejmowanie trafnych decyzji terapeutycznych jest coraz bardziej skomplikowane. Prezentowany podręcznik jest źródłem praktycznych informacji na temat doboru antybiotyków w lecznictwie ambulatoryjnym. Przedstawiając opcje terapeutyczne, Autorzy kierowali się dostępnością leku w polskim lecznictwie otwartym. Świadomie pominęli antybiotyki stosowane w lecznictwie zamkniętym.

W pierwszej części książki zostały omówione antybiotyki stosowane w lecznictwie ambulatoryjnym i ich różnorodne działanie przeciwbakteryjne. Podzielono je na antybiotyki hamujące syntezę ściany komórkowej, biosyntezę białek i syntezę DNA.

Następnie przedstawiono zasady stosowania antybiotyków, koncentrując się m.in. na rodzajach antybiotykoterapii, profilaktycznym stosowaniu antybiotyków, drogach ich podania i możliwych działaniach niepożądanych.

Kolejna część podręcznika zawiera szczegółową charakterystykę głównych patogenów bakteryjnych Gram-dodatnich i Gram-ujemnych, z uwzględnieniem ich czynników zjadliwości, lekowrażliwości i lekooporności.

W ostatniej części omówiono wywoływane przez te drobnoustroje choroby. Uwzględniono tu podział na zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, układu moczowo-płciowego, przewodu pokarmowego, skóry oraz narządu wzroku.

Korzystanie z podręcznika ułatwiają liczne tabele, wypunktowania oraz graficzne wyróżnienie najważniejszych informacji.

Książka "Antybiotyki w medycynie rodzinnej" - Sławomir Chlabicz, Iwona Łętowska - oprawa miękka - Wydawnictwo PZWL. Książka posiada 188 stron i została wydana w 2013 r. Cena 120.39 zł. Zapraszamy na zakupy!