pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Antropocen dla początkujących. Klimat, środowisko, pandemie w epoce człowieka.

Autor książki:

Dawid Juraszek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Liberte
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 442 s.
Wymiar: 155x240 mm
EAN: 9788361894124
ISBN: 978-83-6189-412-4
Data: 2020-06-09
28.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Prędzej czy później każdy z nas zmuszony będzie zmierzyć się z pytaniem: czy odnajdę w sobie wystarczająco dużo odwagi i roztropności, by zapobiec ziszczeniu się najczarniejszego scenariusza katastrofy ekologicznej?
Czy zdołamy uniknąć najgorszych scenariuszy kryzysu ekologicznego, czy też nie, przyszłe pokolenia będą żyć w świecie dla nas obcym, prawdopodobnie nieprzyjaznym, potencjalnie wrogim. Nawet sposoby, które mają zażegnać niebezpieczeństwo - co nie jest wcale pewne - puszczą w ruch siły dogłębnej transformacji. Świat antropocenu to świat, którego my sami, jego stwórcy, nie będziemy w stanie rozpoznać.

Niezmienne tło naszej egzystencji, które mieliśmy za oczywistość, istnieje już tylko w zamazujących widoki wspomnieniach i wiodących na manowce ideologiach. Czas spojrzeć dookoła - i w głąb siebie - na nowo. Ta książka to towarzysz, nie przewodnik, w podróży po zmieniającym się świecie.

"Antropocen dla początkujących" to zbiór literacko-reporterskich rozważań o tym, jak kwestie środowiska naturalnego łączą się z zagadnieniami społeczno-politycznymi, gospodarczymi i kulturalnymi. Autor zabiera czytelników w podróż po zmieniającym się świecie epoki człowieka, w sposób wielowymiarowy ukazując skalę wyzwań i problemów, przed jakimi stawia nas postępujący antropocen. Przyjęta w książce perspektywa ekologiczna pomaga zrozumieć niebezpieczeństwa - ale i możliwości - świata antropocenu, sugerując nowy sposób patrzenia na otaczającą nas rzeczywistość.

Eseje Juraszka są opowieścią o tym, co bezpowrotnie utraciliśmy, ale również o tym, co wciąż jeszcze zyskać możemy. O zaprzepaszczonych szansach, ale i nadziejach na nowy, lepszy początek.

Książka "Antropocen dla początkujących. Klimat, środowisko, pandemie w epoce człowieka." - Dawid Juraszek - oprawa miękka - Wydawnictwo Liberte. Książka posiada 442 stron i została wydana w 2020 r. Cena 28.39 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.