pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Antoine de Paris
Tytuł książki:

Antoine de Paris

Autor książki:

Marta Orzeszyna

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 160x226 mm
EAN: 9788380626027
ISBN: 978-83-8062-602-7
Data: 2019-09-16
47.14  69.90  22.76 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

PORYWAJĄCA HISTORIA WIELKIEGO ANTOINE A, NAJSŁYNNIEJSZEGO STYLISTY WSZECH CZASÓW, OJCA NOWOCZESNEJ SZTUKI FRYZJERSKIEJ.

Pochodzącego z Sieradza Antoniego Cierplikowskiego, bo tak brzmiało jego prawdziwe nazwisko, znał cały świat - od Paryża, przez Stany Zjednoczone, po Australię i Nową Zelandię. Był geniuszem fryzjerstwa, wyjątkowym artystą i wizjonerem mody. Przez niemal 70 lat lansował trendy, stale prowokował i zaskakiwał swoim talentem. Jego przyjaciółmi byli ludzie sztuki, filmu i koronowane głowy, m.in.: Modigliani, Kisling, Dali, Picasso, Xawery Dunikowski, Jean Cocteau, Maurice Chevalier, Pola Negri, Jan Kiepura, Artur Rubinstein, Wallis, księżna Windsoru, Maria, królowa Rumunii czy Josephine Baker, Bette Davis, Elsa Schiaparelli oraz wiele innych sław.

W książce opartej na najnowszych badaniach autorka odsłania kulisy życia prywatnego Antoine a, opisuje jego oszałamiającą karierę, niezwykłe bogactwo, a wreszcie zaskakujący koniec burzliwego życia.

Powojenne gwiazdy nazywały się Chanel, Cocteau, Antoine, Picasso - Maurice Sachs.

Z czterech osób wspomnianych w tym cytacie trzy są powszechnie znane. Antoine, dziś zapomniany, zasługuje na to, by przywrócić należne mu miejsce w historii światowej mody, sztuki i designu.

Antoine posiadał sieć luksusowych salonów na całym świecie. 120 w samych Stanach Zjednoczonych, a także we Francji, w Anglii, Kanadzie, Australii, Japonii i w Polsce.

Był właścicielem fabryk kosmetyków marki Antoine de Paris i Bain de Soleil we Francji i Stanach Zjednoczonych. Ich wyroby sprzedawano na pięciu kontynentach.

Prowadził szkoły kosmetyczno-fryzjerskie kształtujące przyszłych pracowników salonów Antoine a w Stanach Zjednoczonych i w Paryżu.

Założył ekskluzywne czasopismo lifestylowe "Antoine. Dokument pour la femme moderne".

Miał dwa prywatne samoloty: farmana 391 i stinsona reliant (takim samym latał Al Capone).

Za jedną wizytę w swoim salonie inkasował nawet 150 dolarów (równowartość dzisiejszych 2 tysięcy złotych). Za prywatną wizytę Antoine a u klientki trzeba było zapłacić nawet 500 dolarów (dziś to około 6 tysięcy złotych).

Do jego klientek należały Mata Hari, Josephine Baker, Bette Davis, Brigitte Bardot i Eleanor Roosevelt. Nadzorował pracę fryzjerów podczas koronacji Jerzego VI i Elżbiety II.

W latach siedemdziesiątych XX wieku sprzedał prawa do marek Antoine de Paris i Bain de Soleil za 17 milionów (dziś 86 milionów) dolarów. Obie marki istnieją do dziś, ale nie wiadomo, co się stało z gigantycznym majątkiem Antoine a.

Książka "Antoine de Paris" - Marta Orzeszyna - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2019 r. Cena 47.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Marta Orzeszyna - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Generał Nil - okładka książki

Generał Nil

Joanna Wieliczka-Szarkowa