pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Anglik Stalina. Szpiegowska historia wszech czasów
Tytuł książki:

Anglik Stalina. Szpiegowska historia wszech czasów

Autor książki:

Andrew Lownie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 600 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788311151772
ISBN: 978-83-1115-177-2
Data: 2017-10-26
31.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Guy Burgess - głównodowodzący "siatki z Cambridge", najgroźniejszej grupy agenturalnej ZSRR w Anglii w XX stuleciu. Po raz pierwszy jego biografia ukazuje się w języku polskim.

Wyrafinowany angielski dżentelmen, członek klubów, sybaryta, uwielbiany w najwyższym towarzystwie. Jednocześnie niechluj, nałogowy pijak i homoseksualista. Bywalec salonów i najpodlejszych paryskich burdeli dla pederastów. Znajomy Churchilla, przyjaciel wielu polityków, typowany na stanowisko ministerialne. Barwna, porywająca i po dziś dzień niebywale kontrowersyjna postać. Bohater licznych książek, filmów i sztuk teatralnych. Jedna z ikon brytyjskiej kultury popularnej.

Zarazem jednak zaprzedany Moskwie szpieg, przekazujący GRU najtajniejsze brytyjskie tajemnice państwowe. To dzięki jego raportom Stalin zdecydował się w 1939 roku podpisać układ z Hitlerem. Jego doniesienia zadecydowały o poczynaniach Moskwy w powojennym ONZ oraz o jej polityce wobec planu Marshalla; on udostępniał Rosjanom amerykańsko-brytyjskie tajemnice atomowe. To jego działania doprowadziły do sytuacji, w której Rosjanie z góry znali zamiary brytyjskiego wywiadu i kontrwywiadu.

Salonowy marksista obnoszący podczas demonstracji organizowanych przez komunistów swój krawat absolwentów ekskluzywnej szkoły w Eton. Agent, a jednocześnie werbownik szpiegów. Zmarł zgorzkniały w ZSRR, żyjąc od 1951 roku na łaskawym chlebie GRU.

Książka "Anglik Stalina. Szpiegowska historia wszech czasów" - Andrew Lownie - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Bellona. Książka posiada 600 stron i została wydana w 2017 r. Cena 31.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]