pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Królowe i królowie Wielkiej Brytanii
Tytuł książki:

Królowe i królowie Wielkiej Brytanii

Autor książki:

Przemysław Jaworski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 832 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788380839007
ISBN: 978-83-8083-900-7
Data: 2018-06-07
43.66  59.00  15.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Królowe i królowie Wielkiej Brytanii - opis książki:

"Od Egberta do Elżbiety II - wszyscy władcy Wielkiej Brytanii
Historia Wielkiej Brytanii to tak naprawdę historia monarchii. "Królowie i królowe Wielkiej Brytanii" to poczet władców panujących w królestwach Anglii, Szkocji i Wielkiej Brytanii od VIII/IX w. do dzisiaj. Biogramy monarchów zawierają informacje o charakterze czysto genealogicznym (daty narodzin, mariaży, zgonów) oraz dotyczące dziedziczonych, nadawanych bądź nabywanych inną drogą tytułów arystokratycznych, a także przebiegu cywilnej i wojskowej kariery. Uzupełnieniem całości są ciekawostki:
- Kim była Blanka z Wieży?
- Od kiedy i dlaczego władcy zasiadający na angielskim tronie tytułowali się jednocześnie królami Francji?
- Kto z kim walczył w kilkunastoletniej wojnie Dwóch Róż?
- Jak dzisiaj wygląda linia sukcesji brytyjskiej korony i ilu jest pretendentów do tronu?
Syn króla Harolda II, Godwin, po klęsce pod Hastings zbiegł na kontynent, wedle jednej z hipotez na Litwę, gdzie jako Godwinas dał początek litewskiej dynastii książęcej, od której wywiedli się w prostej linii Jagiellonowie.

Diana, księżna Walii, miała swoją imienniczkę z przełomu XVIII i XIX w., która tak jak ona należała do rodu Spencerów, tak jak księżna Walii był zwana Lady Di i tak jak ona była osobą bardzo znaną w swoim czasie, jako malarka i rysowniczka. Ta XVIII-wieczna Lady Di (zm. 1808) wyszła za potomka jednego z nieślubnych synów króla Karola II.

"

Książka "Królowe i królowie Wielkiej Brytanii" - Przemysław Jaworski - oprawa miękka - Wydawnictwo Novae Res. Książka posiada 832 stron i została wydana w 2018 r. Cena 43.66 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]