pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Analiza przypadków klinicznych w opiece paliatywnej. Tom 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Termedia
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 170 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788379883165
ISBN: 978-83-7988-316-5
Data: 2020-04-15
49.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Analiza przypadków klinicznych w opiece paliatywnej. Tom 1 pod redakcją Iwony Filipczak-Bryniarskiej to nowatorski podręcznik na polskim rynku wydawniczym, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom środowiska, gdzie posłużono się formułą pytań i odpowiedzi, co pomaga zrozumieć omawiane zagadnienia. Uwzględniono w nim teoretyczne oraz praktyczne informacje na temat bólu, objawów somatycznych i psychicznych, często towarzyszących zaawansowanemu stadium choroby nowotworowej. Odniesiono się także do zagadnień współpracy z rodziną niepogodzoną z odchodzeniem bliskiej osoby. Przypadki kliniczne omawiane w niniejszej publikacji przedstawiają dylematy towarzyszące codziennej pracy specjalistów. Każdy rozdział zakończono podsumowaniem oraz pytaniami testowymi wielokrotnego wyboru. Zawartość podręcznika została zaplanowana z myślą o Czytelniku, który chce poszerzyć oraz ugruntować praktyczną wiedzę i umiejętności kliniczne na temat poruszanych zagadnień.

Książka skierowana jest przede wszystkim do lekarzy specjalistów medycyny paliatywnej, osób w trakcie specjalizacji oraz do lekarzy innych specjalności medycznych, którzy w swej codziennej praktyce skutecznie niosą pomoc tej grupie pacjentów.

Studium Medycyny Paliatywnej to seria książek mających na celu poszerzenie i pogłębienie praktycznej wiedzy i umiejętności klinicznych w dziedzinie medycyny paliatywnej. Stanowi uzupełnienie monografii pod tytułem Medycyna paliatywna pod redakcją Aleksandry Ciałkowskiej-Rysz oraz Tomasza Dzierżanowskiego, wykraczając poza ramy jej syntetycznej formy. Poszczególne tomy zawierają aspekty praktyczne, formy ćwiczeniowe oraz tematy stanowiące odrębne opracowania monograficzne

Książka "Analiza przypadków klinicznych w opiece paliatywnej. Tom 1" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Termedia. Książka posiada 170 stron i została wydana w 2020 r. Cena 49.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.