pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Alimenty Jak dochodzić jak się bronić? Poradnik praktyczny

Autor książki:

Joanna Hetman-Krajewska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 576 s.
EAN: 9788382239607
ISBN: 978-83-8223-960-7
Data: 2021-07-01
52.10 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Stan prawny: 14 maja 2021 r.

Przedstawiamy jedyny na rynku tak obszerny praktyczny poradnik całościowo wyjaśniający problematykę spraw o alimenty - zarówno z punktu widzenia osób ich dochodzących, jak i tych zobowiązanych do alimentacji.

Został napisany w przystępny sposób, ze świadomym pomijaniem niezrozumiałego prawniczego języka. Najważniejsze zagadnienia są ujęte w ramkach dla większej czytelności przekazywanych treści. Wyjaśnienia kwestii prawnych przeplatają wzięte z życia przykłady.

Autorka precyzyjnie omawia rodzaje roszczeń alimentacyjnych (np. alimenty na małoletnie dziecko, na pełnoletnie dziecko, na małżonka, na rodzica, czy kwota na zaspokojenie potrzeb rodziny).

Odrębna część książki jest poświęcona zagadnieniom ochrony osób zobowiązanych do alimentacji, dzięki czemu będzie stanowić cenne źródło wiedzy nie tylko dla osób dochodzących roszczeń alimentacyjnych, lecz także dla tych, które chcą się chronić przed nadmierną roszczeniowością osób uprawnionych do świadczeń alimentacyjnych.

Całość uzupełniają wywiady ze specjalistami: sędzią rodzinnym, mediatorem, pracownikiem ośrodka pomocy społecznej, detektywem, a także wypowiedzi komornika i asesora komorniczego.

Publikacja jest przeznaczona dla osób niebędących prawnikami, które mają problemy rodzinne powiązane z kwestią alimentacji, oraz prawników zamierzających świadczyć pomoc prawną w sprawach o alimenty. Będzie pomocna również dla mediatorów, psychologów, psychoterapeutów i psychoedukatorów pomagających rodzinom w kryzysach.

Książka "Alimenty Jak dochodzić jak się bronić? Poradnik praktyczny" - Joanna Hetman-Krajewska - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 576 stron i została wydana w 2021 r. Cena 52.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.