pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Lech Kaczyński w Tbilisi - okładka książki
Lech Kaczyński w Tbilisi pozycja dostępna
książka:

Alfabet braci Kaczyńskich

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 170x242 mm
EAN: 9788375952926
ISBN: 978-83-7595-292-6
Data: 2006-05-31
Cena wydawcy: 29.00 złpozycja niedostępna

Alfabet braci Kaczyńskich - Michał Karnowski, Piotr Zaremba - opis książki:

Nad tą książką pracowaliśmy aż dwa lata - od 2004 do 2006 r. W czasie kilkuset godzin rozmów odbyliśmy fascynującą podróż w epokę, gdzie odwaga była w cenie, a przyjaźń wykuwała się w ciągłym starciu z diabelskim systemem komunistycznym.
Ale i Polsce powstałej po 1989 r. poświęciliśmy dużo uwagi, bo w tym czasie diagnozy braci Kaczyńskich, ich konsekwentny opis wielu patologii III RP, właśnie zyskiwały potwierdzenie. Afera Rywina obnażyła wiele fałszu i kłamstw. To był wyjątkowy czas. Lech Kaczyński jako Prezydent Warszawy spełniał marzenie pokoleń Polaków o godnym uhonorowaniu bohaterów Powstania Warszawskiego. Szykował się do kandydowania na Prezydenta Rzeczypospolitej. Jarosław Kaczyński budował partię Prawo i Sprawiedliwość, żeby - jak się wtedy wydawało - wspólnie z Platformą Obywatelską spełnić swoje i Polaków marzenie o nowym, lepszym państwie.
Także dlatego obaj nasi rozmówcy byli tak szczerzy, jak nigdy wcześniej i potem, w opisach własnej przeszłości, innych ludzi, swoich pragnień i marzeń. Co najważniejsze: wszystko, co powiedzieli, ukazało się drukiem. Powstała pasjonująca opowieść o życiu dwóch niezwykłych postaci: odważnych i mądrych polityków, kochających się braci i synów. W przypadku Prezydenta - także kochającego męża i ojca. Ta książka to historia ich prywatnego i publicznego życia, przesiąkniętego codziennym patriotyzmem, poświęceniem Polsce. Trudno dziś o takich polityków.
A potem? Potem wygrali wybory. Próbowali zmieniać Polskę. Dużo zrobili. Dziś dopiero, po tragedii w Smoleńsku, widać jak wiele. Jak wszyscy mieli swoje wady, popełniali błędy. Ale lawina krytyki, jaka na nich spadła, nie była sprawiedliwa. Nie oszczędzono im żadnego upokorzenia, nie cofnięto się przed atakiem na żadną, prywatną i publiczną, świętość. Wykreowano, niestety za zgodą ich politycznych konkurentów, często przyjaciół z lat Solidarności, całkowicie fałszywy wizerunek. Przypisywano niskie intencje, odbierano dawne zasługi. Tak, to prawda, dzisiejszy żal bywa w niektórych przypadkach podszyty poczuciem winy.
Michał Karnowski Piotr Zaremba

Książka „Alfabet braci Kaczyńskich” - oprawa miękka - Wydawnictwo M.

Książka posiada 300 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Alfabet braci Kaczyńskich"
Michał Karnowski, Piotr Zaremba - autor m.in.:
Pilnujmy Polski! - okładka książki
Pilnujmy Polski! Jacek Karnowski, Michał Karnowski;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Lech Kaczyński w Tbilisi - okładka książki
Lech Kaczyński w Tbilisi Jan Engelgard, Adam Wielomski
Diament odnaleziony w popiele - okładka książki
Diament odnaleziony w popiele Krzysztof Kąkolewski