pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Aldous Huxley. Biografia

Autor książki:

Jake Poller

Dane szczegółowe:
Wydawca: PIW
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 360 s.
EAN: 9788381965859
ISBN: 978-83-8196-585-9
Data: 2023-07-03
38.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Napisana przez Jake a Pollera biografia Aldousa Huxleya to bogaty w szczegóły i nieznane dotąd fakty, wnikliwy opis kolejnych etapów kariery jednego z najbardziej dalekowzrocznych i niezwykłych pisarzy XX wieku - od satyryka odmalowującego wybornie rozpacz powojennego pokolenia, przez zagorzałego pacyfistę w latach 30., poszukiwacza duchowości w latach 40., psychodelicznego mistyka w latach 50., po newage owego proroka. Zestawiając mistrzowsko fakty z życia Huxleya z jego twórczością, Poller dokonuje nowej interpretacji dzieł autora Drzwi percepcji oraz ich wpływu na kulturę.

"Poller w swojej książce dokonał niemożliwego. Odwołał się do faktów przedstawionych przez wcześniejszych badaczy, ale też przytoczył nowe szczegóły, świadczące o szerokiej wiedzy spostrzeżenia oraz przenikliwą ocenę - i to w zwięźlejszej niż dotąd formie. Tę biografię nie tylko świetnie się czyta - jest ona również oczekiwaną i niezbędną aktualizacją wiedzy o życiu jednego z najbardziej intrygujących i oryginalnych intelektualistów XX wieku".

Dana Sawyer
"Jake Poller stworzył wnikliwy przewodnik po metafizycznej myśli Huxleya, w którym prezentuje również ewolucję jakiej ulegała ona w jego twórczości. Z kontekstu utkanego przez ciekawe i zdumiewające fakty dowiadujemy się także o tym, jak życie prywatne autora Nowego wspaniałego świata kształtowało jego światopogląd, nadając również wyraz jego utworom".

Arthur Hoyle, New York Journal of Books
"Poller wykorzystał nieznane dotychczas fakty z życia Huxleya oraz własne badania nad jego mistycyzmem i alternatywną duchowością; dzięki temu otrzymaliśmy nowy i wieloraki wgląd w twórczość tego autora. Każdy z jego najważniejszych utworów został poddany szczegółowej - niekiedy również nowatorskiej - ocenie krytycznej".

Times Literary Supplement
"Przewybornie napisana, podbudowana wnikliwą kwerendą krytyczna biografia oferuje czytelnikom nowe wejrzenie w mniej znane aspekty twórczości Huxleya, takie jak religie Wschodu, parapsychologia i ekologia. Znakomita książka".

James Sexton

Książka "Aldous Huxley. Biografia" - Jake Poller - oprawa twarda - Wydawnictwo PIW. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2023 r. Cena 38.88 zł. Zapraszamy na zakupy!