pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Święty Niepodległej. Album

Autor książki:

Grzegorz Gałązka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Michalineum
Oprawa: miękka
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 210x285 mm
EAN: 9788370196646
ISBN: 978-83-7019-664-6
Data: 2020-06-05
Cena wydawcy: 29.60 złpozycja niedostępna

Opis książki:

album papieski z fotografiami Grzegorza Gałązki
Album Święty Niepodległej powstał dla uczczenia i upamiętnienia stulecia odzyskania Niepodległości przez Polskę i ukazania roli św. Jana Pawła II w kształtowaniu w nas świadomości patriotycznej i narodowej oraz ukazywaniu przez niego wolności, jako daru od Boga. Jest to stulecie związane z jego własnym życiem, bo przeżył w nim 85 lat (1920-2005). W przytoczonych tekstach jego przemówień uwydatnia się jego wielka miłość do Ojczyzny. Przypominał Rodakom w kraju i za granicą tysiącletnią historię Polski i jej korzenie chrześcijańskie. Wzywał do odpowiedzialności za Polskę, której wolność jest nam dana, ale i zadana. Abyśmy czuli wspólnotę narodową i ją umacniali.
Niech nauczanie św. Jana Pawła II zilustrowane fotografiami Grzegorza Gałązki umacnia w nas wolność i miłość do naszej Ojczyzny, niech wciąż uczy nas tej wolności i patriotyzmu.
A dziś w szczególny sposób nadal pozostaje aktualna jego prośba z 1979 roku: Proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym, abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.
Ks. Sylwester Łącki CSMA

Książka "Święty Niepodległej. Album" - Grzegorz Gałązka - oprawa miękka - Wydawnictwo Michalineum.