pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Afganistan i Irak. Ekonomiczny bilans wojny z terroryzmem. Seria: Żurawia Papers. Vol. 15

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 110 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788373834064
ISBN: 978-83-7383-406-4
Data: 2010-02-11
17.15  20.00  2.85 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Afganistan i Irak. Ekonomiczny bilans wojny z terroryzmem. Seria: Żurawia Papers. Vol. 15 - Adrianna Łukaszewicz - opis książki:

Wraz z atakami terrorystycznymi na WTC i Pentagon 11 września 2001 r. symbolicznie dobiegł końca wiek XX i zaczął się nowy - pełen wyzwań i niespodziewanych zagrożeń. W konsekwencji zamachów firmowanych przez organizację al-Kaida Stany Zjednoczone wypowiedziały wojnę Afganistanowi 2001 i Irakowi 2003 państwom oskarżanym o wspieranie terroryzmu. Amerykanie w ten sposób zamierzali powstrzymać rozszerzające się zagrożenie terrorystyczne ze strony bojówek islamskich schwytać inspiratorów zamachów oraz zneutralizować ich zaplecze. Dzisiaj osiem lat po inwazji na Afganistan i sześć lat po ataku na Irak żaden istotny problem nie został rozwiązany. Nie udało się unieszkodliwić terrorystów zbudować bezpieczniejszego świata doprowadzono zaś do destabilizacji obydwu objętych wojną państw.

Celem niniejszej książki jest analiza ekonomicznych aspektów wojen w Afganistanie i Iraku oraz próba odpowiedzi na najważniejsze - zdaniem autorki - pytania:

- jak mają się dzisiaj dwa uwikłane w wojnę narody skoro wojna dotknęła wszystkich solidarnie zarówno rządzących jak i uciskanych przez władzę,

- czy w nowych realiach zaproponowanych przez USA po 2001 r. zwykłym ludziom Irakijczykom i Afgańczykom żyje się lepiej niż wcześniej,

- czy Zachód przyniósł tylko wojnę i cierpienia śmierć i zniszczenia czy także jakąś nadzieję na lepszą przyszłość,

- jaki jest ekonomiczny bilans wojen dla Afganistanu i Iraku.

Książka „Afganistan i Irak. Ekonomiczny bilans wojny z terroryzmem. Seria: Żurawia Papers. Vol. 15” - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar.

Książka posiada 110 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Afganistan i Irak. Ekonomiczny bilans wojny z terroryzmem. Seria:..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Hańba iracka - okładka książki
Hańba iracka Stefan Zgliczyński
Najnowsza historia Iranu - okładka książki
Najnowsza historia Iranu Thierry Coville
Produkty podobne:
Islam a terroryzm - okładka książki
Islam a terroryzm Anna Parzymies (red.)