pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Adam i jego żebro

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 104 s.
Wymiar: 130x180 mm
EAN: 9788375800487
ISBN: 978-83-7580-048-7
Data: 2009-02-11
12.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Przytaczamy krótką antologię rozważań Jana Pawła II na temat miłości ludzkiej, wygłaszanych przez Ojca Świętego podczas środowych audiencji ogólnych. Z tych fragmentów, mimo iż są krótkie, wyłania się wielka głębia teologiczno-antropologiczna i duszpasterska. To na niej dwaj autorzy tej książki opierają swoją refleksję. Teksty są wzięte ze zbioru opublikowanego przez Libreria Editrice Vaticana, o tytule Mężczyzną i niewiastą stworzył ich. Odkupienie ciała, a sakramentalność małżeństwa, Citta del Vaticano 1986.
Gdy pod lipą, w rodzinnym klimacie, ludzie wyciągają się po całym dniu pracy w złotawym słońcu wieczoru, wypowiadane wówczas słowa są najbardziej prawdziwe. Chcemy, by ta rodzinna, szczera rozmowa, w której przekazujemy sobie wzajemnie słowa leżące nam na sercu, była "tonem" tego zbioru, zachęcającego w dostępny i prosty sposób do czerpania ważnych treści o silnym znaczeniu egzystencjalnym.
Według biblijnego opowiadania Ewa została stworzona z żebra Adama. Od tego momentu Adam nie może o tym zapomnieć i ciągle szuka swojego żebra. Także Ewa znajduje życie i uspokaja się dopiero u boku tego, z którego została wzięta. Zaczyna się dla tych dwojga droga zbawienia: eros staje się siłą, która pozwala wyjść z siebie, która otwiera na drugiego i nie pozostawia w spokoju, dopóki nie doprowadzi do komunii, do jedności.

Książka "Adam i jego żebro" - Marko I. Rupnik SJ, Sergej Sergeevic Averincev - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 104 stron i została wydana w 2009 r. Cena 12.29 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.