pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Aby o nich nie zapomniano. Wspomnienia

Autor książki:

Jan Radożycki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo LTW
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 466 s.
Wymiar: 147x206 mm
EAN: 9788375655148
ISBN: 978-83-7565-514-8
Data: 2017-04-14
27.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jan Radożycki (1911-2003), filolog klasyczny, tłumacz dzieł starożytnych (m.in. Józefa Flawiusza) i współczesnych, uhonorowany nagrodami Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich oraz Polskiego PEN Clubu.

W niniejszych wspomnieniach opowiada o swoim życiu, które w dużej części przypadło na jeden z najbardziej tragicznych okresów w historii Polski. Swój udział w Kampanii Wrześniowej 1939 r. opłacił utratą oka, a uczestnictwo w ruchu oporu skazało go na wieloletnią tułaczkę i nieustającą ucieczkę przed gestapo. Po wojnie, podobnie jak wielu polskich patriotów, nie zaprzestał działalności konspiracyjnej i w efekcie dostał się w ręce UB. Niezwykły hart ducha i dar pokonywania trudności, a także Boża opieka pozwoliły mu przetrwać najbardziej dramatyczne i ciężkie chwile.

Po sześciu latach wojennej tułaczki i dziewięciu więziennej udręki potrafił powrócić do pracy filologicznej, tak że pod koniec życia mógł poszczycić się sporym dorobkiem naukowo-literackim. Dzieje autora stanowią doskonały przykład, jak wielką rolę w życiu człowieka może odegrać siła charakteru oraz optymistyczne i pełne wiary usposobienie.

Opowieść o własnych losach stała się dla autora okazją, aby zapoznać Czytelnika z wybitnymi uczestnikami polskiej walki o niepodległość. Niektórzy oddali swe życie w bezpośrednich zmaganiach z okupantami, inni pomarli w więzieniach, a części udało się przetrwać. O wielu się już dzisiaj nie pamięta, a byli to ludzie, którzy często wykazywali się nadzwyczajnym bohaterstwem.

Książka "Aby o nich nie zapomniano. Wspomnienia" - Jan Radożycki - oprawa miękka - Wydawnictwo LTW. Książka posiada 466 stron i została wydana w 2017 r. Cena 27.83 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.