pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Aby mieli życie wieczne... Modlitwy za zmarłych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 105x245 mm
EAN: 9788377975367
ISBN: 978-83-7797-536-7
Data: 2015-10-27
Cena wydawcy: 11.95 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Każdy wierzący człowiek ma możliwość spieszenia z pomocą zmarłym cierpiącym w czyśćcu. Swoimi modlitwami i uczynkami miłosierdzia może skrócić im bolesne oczekiwanie na wieczne spełnienie w miłości Boga Ojca.

Siostry Wspomożycielki, zgodnie z charyzmatem Założyciela, bł. Honorata Koźmińskiego, nie tylko same modlą się za zmarłych cierpiących w czyśćcu, ale poprzez apostolstwo zachęcają także innych, zwłaszcza świeckich, by włączyli się do dzieła pomocy cierpiącym w czyśćcu.

To z myślą o nich została opracowana książeczka-modlitewnik pt. „Aby mieli życie wieczne… Modlitwy za zmarłych”. W pierwszej części modlitewnika zostały przedstawione formy wspomagania zmarłych cierpiącym w czyśćcu. Są to Msza Święta, modlitwa, post i jałmużna oraz odpusty. Autorki podpowiadają także jak uczynić listopad darem dla zmarłych. Natomiast w części drugiej zostały umieszczone modlitwy liturgiczne za zmarłych (Jutrznia i Nieszpory) oraz nabożeństwa prywatne za zmarłych cierpiących w czyśćcu (m.in. litanie, nowenny, różaniec, koronki).

Dla większej wygody w posługiwaniu się modlitewnikiem, książka została wydrukowana dużą czcionką w 2 kolorach.

Książka "Aby mieli życie wieczne... Modlitwy za zmarłych" - s. Anna Czajkowska WDC, s. Irena Złotkowska WDC - oprawa twarda - Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2015 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]