pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

50 idei, które powinieneś znać. Fizyka

Autor książki:

Joanne Baker

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 165x205 mm
EAN: 9788301207205
ISBN: 978-83-0120-720-5
Data: 2019-09-02
47.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Nowe wydanie światowego bestsellera literatury popularnonaukowej, część pasjonującej serii: 50 idei, które powinieneś znać
Książka zawiera 50 krótkich, świetnie napisanych esejów, które prezentują najważniejsze koncepcje w dziejach fizyki, słynne odkrycia naukowe, prawa fizyczne i zasady ich działania, które wyjaśniają dlaczego wszechświat wygląda i funkcjonuje tak, a nie inaczej. W bardzo przystępny sposób, bez posługiwania się wzorami, opowiada o najważniejszych teoriach i odkryciach w dziedzinie fizyki. Wyjaśnia je na podstawie zjawisk, z którymi spotykamy się codziennie.

Autorka opisuje historyczne przełomy naukowe w zrozumieniu fizycznego świata, takie jak prawo o ruchu planet Keplera czy prawo grawitacji Newtona. Przedstawia również złożoność współczesnych teorii - od prawa Plancka do zasady wykluczenia Pauli ego oraz od cięcia Schrodingera do teorii struny. Obala mit o niedostępności fizyki jako nauki dla przeciętnego człowieka. Tekst uzupełniają rozbudowane dodatki w postaci biogramów najsłynniejszych fizyków, kalendarium odkryć naukowych oraz wykresy i diagramy.

50 idei, które powinieneś znać to seria książek wprowadzających w fascynujący świat pytań i zagadnień - tych trudnych oraz tych zupełnie podstawowych - które od dawna towarzyszą ludzkości w misji zrozumienia świata. Seria prezentuje najważniejsze teorie i idee z głównych dziedzin wiedzy, stanowiąc świetny punkt wyjścia do dalszej nauki. Obowiązkowa lektura dla każdego początkującego erudyty!

Książka "50 idei, które powinieneś znać. Fizyka" - Joanne Baker - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2019 r. Cena 47.39 zł. Zapraszamy na zakupy!