pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

100 lat mody męskiej

Autor książki:

Cally Blackman

Dane szczegółowe:
Wydawca: Arkady
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 200x250 mm
EAN: 9788321348728
ISBN: 978-83-2134-872-8
Data: 2015-04-09
61.20  89.00  27.8 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

100 lat mody męskiej - Cally Blackman - opis książki:

Bogata, wyczerpująca kolekcja ilustracji, ukazująca zmiany w modzie męskiej w ciągu ostatnich 100 lat, z tekstem autorstwa historyka mody, Cally Blackman, Rzadko publikowane fotografie i ilustracje prezentują, w miarę jak mijał wiek, eleganckie krawiectwo z Savile Row i solidność uniformów khaki i dżinsowych, a także pracownie, w których powstawały wspaniałe fasony i zestawienia kolorów. Ta unikatowa książka, poprzez bogactwo ciekawych ilustracji, ukazuje ewolucję ubiorów męskich, od tych praktycznych do niezwykle wykwintnych i ozdobnych. Wpływy twórczości Pierre a Cardina, Giorgia Armaniego, Ralpha Laurena i innych projektantów ukazano w zestawieniu z wpływami mody ulicznej z lat sześćdziesiątych XX wieku, sceny punkowej i klubowej, zawierając historię rozwoju rynku ubiorów męskich w jednej, bezcennej książce. 100 lat mody męskiej będzie nieocenioną pomocą dla wszystkich studentów, historyków i teoretyków mody i miłośników męskich ubiorów
Fragment wstępu
Ta książka przywraca właściwą rangę modzie męskiej = do niedawna uważanej za podrzędną w stosunku do mody damskiej. Historia mody pomija w olbrzymiej części ubiory męskie XX wieku, uważane za nieciekawe w porównaniu z oczywistym urokiem ubiorów kobiecych. Takie pojmowanie zawdzięczamy częściowo ogólnej akceptacji teorii J.C. Flügela o "wielkim męskim wyrzeczeniu się" mody, zawartej w dziele The Psychology of Clothes (Psychologia ubioru), opublikowanym w 1930 r. James Laver, poważany historyk ubiorów, poparł tę teorię w swym dziele Taste& Fashion (1937 r.), w którym stwierdzał, że mężczyźni nie byli w stanie konkurować z kobietami w dziedzinie mody od końca XVIII wieku aż do tak zwanej peacock revolution ("pawiej rewolucji") w latach sześćdziesiątych XX wieku. Jednakże na długo przedtem mężczyźni zdradzali zainteresowanie stylowymi ubiorami; nie tylko nosili pięknie skrojone garnitury, ale także ubierali się w awangardowe, a nawet "wywrotowe" stroje pod tym względem pozostawiając kobiety daleko w tyle. Faktem jest, że w poprzednim stuleciu męskie ubiory wywarły dużo większy wpływ na modę kobiecą niż kobiece na męską.

PATRONI MEDIALNI:
polki.pl, dla Lejdis.pl, MODA MĘSKA, FASHIONBUSSINES.PL, FASHIOM MAGAZINE, FASHION NOW.pl, sophisli.pl

Książka „100 lat mody męskiej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Arkady. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2015 r. Cena 61.20 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "100 lat mody męskiej"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Frida - okładka książki
Frida Barbara Mujica
Polski design - okładka książki
Polski design Irma Kozina
Produkty podobne:
Męska elegancja - okładka książki
Męska elegancja Giuseppe Ceccarelli