pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Skuteczne odchudzanie 3 w 1 - okładka filmu
Skuteczne odchudzanie 3 w 1 pozycja dostępna
Nie o Mary Wagner (+ 2 DVD) - okładka filmu
Nie o Mary Wagner (+ 2 DVD) pozycja dostępna
Księgarnia »
Filmy »
»
Uchwycić rzeczywistość (DVD)
film:

Uchwycić rzeczywistość (DVD)

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Against Gravity
Rok wyd.: 2008
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 5908312741411
Data: 2012-01-12
pozycja niedostępna

Uchwycić rzeczywistość (DVD) - opis filmu:

Do filmu Uchwycić rzeczywistość" Pepita Ferrari zaprosiła grupę najbardziej cenionych filmowców. Są wśród nich: Werner Herzog, Hubert Sauper, Kevin Macdonald, Nick Broomfield, Scott Hicks, Peter Wintonick i wielu, wielu innych. Reżyserka prosi ich o odpowiedź na pytanie o to, dlaczego to robią, skąd biorą pomysły na film, czy film może uchwycić rzeczywistość i jakie kwestie etyczne pojawiają się, gdy filmuje się czyjeś prawdziwe życie Reżyserzy opowiadają o pracy nad konkretnymi tytułami i dochodzą do miejsc, w którym każdy z nich może wyłożyć swe artystyczne credo. Dzięki temu film przypomina jedyną w swoim rodzaju lekcję mistrzowską.

Prawdziwe życie jest ciekawsze od czegokolwiek, co jesteśmy w stanie wymyślić - twierdzi Kevin Macdonald, autor głośnego Czekając na Joe. To najbardziej wyzwolona forma ekspresji. Kino w pełni autorskie. Daje całe spektrum możliwości. Tak naprawdę to sposób patrzenia na rzeczywistość - tłumaczy Errol Morris, inny z reżyserów zaproszonych do udziału w filmie Pepity Ferrari. Dokumentaliści to z pewnością szczególna i wyjątkowa grupa twórców. Gatunek wymaga od nich pracy w stałym napięciu i ogromnego poświęcenia, choć mało który jest następnie odpowiednio wynagrodzony. Zdarza się, że tematy podejmowane przez dokumentalistów narażają ich na niebezpieczeństwo lub kończą się tragedią, filmowcy związują się też psychicznie z bohaterami, realizacje mogą ciągnąć się latami. Dokumenty ciągle jednak powstają i cieszą się coraz większą popularnością. Zanim zaczniesz, musisz wiedzieć, co naprawdę interesuje cię w historii - mówi ktoś inny.

Do filmu Uchwycić rzeczywistość" Pepita Ferrari zaprosiła grupę najbardziej cenionych filmowców. Są wśród nich: Werner Herzog, Hubert Sauper, Kevin Macdonald, Nick Broomfield, Scott Hicks, Peter Wintonick i wielu innych. Reżyserka prosi ich o odpowiedź na pytanie o to, dlaczego to robią, skąd biorą pomysły na film, czy film może uchwycić rzeczywistość i jakie kwestie etyczne pojawiają się, gdy filmuje się czyjeś prawdziwe życie. Reżyserzy opowiadają o pracy nad konkretnymi tytułami i dochodzą do miejsc, w których każdy z nich może wyłożyć swe artystyczne credo. Dzięki temu film przypomina jedyną w swoim rodzaju lekcję mistrzowską.

Wybrane nagrody i wyróżnienia: 2009 - 6. Planete Doc Review 2009 - Nashville Film Festival 2009 - Tempo Documentary Festival 2008 - IDFA International Documentary Film Festival Amsterdam

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o filmie "Uchwycić rzeczywistość (DVD)"