pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
film:

Święty Jan XXIII. Kolekcja: Ludzie Boga

Wyprzedaż filmów religijnych
Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:E-Lite
Rok wyd.: 2002
Rodzaj nośnika: DVD
Czas trwania: 3:00:00 h:m:s
EAN: 9788362377923
Data: 2016-02-18
21.87 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis filmu:

W 1958 roku kardynał Angelo Giuseppe Roncalli, patriarcha Wenecji, został wybrany papieżem. Jako Jan XXIII sprawował swoją posługę do roku 1963. Chociaż przez zebranych na konklawe biskupów był traktowany jako "papież przejściowy", w czasie jego pontyfikatu zaszło wydarzenie, które zdecydowało o przyszłości Kościoła. 25 stycznia 1961 r. papież zapowiedział zwołanie Soboru Watykańskiego II. Sobór rozpoczął się 11 października 1962 r. Łatwo nawiązywał kontakty z ludźmi, ciepło i niezwykłe poczucie humoru sprawiało, że zdobywał sobie serca i sympatię wiernych. 3 września 2000 Jan XXIII został ogłoszony błogosławionym przez papieża Jana Pawła II.

Do książki Jan XXIII, papież pokoju z cyklu Ludzie Boga dołączony film, przedstawia pełną biografię papieża, od czasów młodości aż do czasu Soboru Watykańskiego II i śmierci. To z nerwem nakręcony niezwykle poruszający obraz z kapitalną kreacją Edwarda Asnera w roli Jana XXIII, jedynego amerykańskiego aktora, który w swojej karierze zdobył aż 7statuetek Emmy, czyli telewizyjnego odpowiednika Oscara.

 

W roli tytułowej wystąpiło dwóch aktorów. Massimo Ghini zgrał papieża z lat 20. do 60. Film zrealizowano w międzynarodowej obsadzie, z udziałem tak znanych aktorów jak Claude Rich, Sydne Rome czy Franco Interlenghi.

Film „Święty Jan XXIII. Kolekcja: Ludzie Boga” - oprawa DVD - Producent/dystrybutor:E-Lite. Cena 21.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.