pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Filmy »
»
Hamlet. Don Kichot. Król Lear
film:

Hamlet. Don Kichot. Król Lear

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Add Media
Rok wyd.: 2012
EAN: 5902020484288
Data: 2012-04-30
pozycja niedostępna

Hamlet. Don Kichot. Król Lear - Grigorij Kozincew, Borys Pasternak, Jewgienij Szwarc - opis filmu:

Hamlet: Dwuczęściowa adaptacja jednej z największych tragedii Williama Szekspira na podstawie tłumaczenia Borysa Pasternaka. Spośród wszystkich ekranizacji sztuki wielkiego mistrza interpretacja Kozincewa uważana jest za najlepszą. Nie jest to sztuka teatralna przelana na ekran, a pełnowymiarowy film stworzony z zachowaniem wszystkich środków artystycznych.

Rok produkcji: 1964 Czas trwania: 142 minuty (2 części) Format: 4:3 Obraz: czarno-biały Don Kichot: Don Kichot zainspirowany przygodami dzielnych rycerzy postanawia wyruszyć w świat w poszukiwaniu damy swego serca. Wykpiony i wyśmiany przez otoczenie Don Kichot nie traci wiary we wrodzoną ludzką dobroć.

Rok produkcji: 1957 Czas trwania: 93 minuty Format: 4:3 Obraz: kolorowy Król Lear: Dwuczęściowa ekranizacja tragedii Williama Szekspira na podstawie tłumaczenia Borysa Pasternaka. Król Lear chce podzielić swój majątek między trzy córki - Gonerylę, Reganę i Kornelię. Bogactwo ojca zdobędzie ta, która udowodni jak bardzo go wielbi. Dwie starsze dziewczęta sławią ojca, prawiąc mu niezliczone komplementy i pochlebstwa. Najmłodsza zaś nie potrafi wyrazić ogromu swej miłości za pomocą słów, za co zostaje wygnana z królestwa. Miłość dwóch starszych córek szybko okazuje się być fałszywą. Król Lear popada w obłęd, a jego państwo źle władane ulega destrukcji.

Rok produkcji: 1970 Czas trwania: 132 minuty (2 części) Format: 16:9 Obraz: czarno-biały.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o filmie "Hamlet. Don Kichot. Król Lear"
Grigorij Kozincew, Borys Pasternak, Jewgienij Szwarc - autor m.in.:
Doktor Żywago - okładka książki
Doktor Żywago Borys Pasternak;