pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
film:

Boże Ciało (BR)

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Kino Świat
Rok wyd.: 2020
Rodzaj nośnika: BR
EAN: 5906190326553
Data: 2020-02-19
61.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis filmu:

Polski kandydat do Oscara. Zdobywca dziesięciu prestiżowych nagród 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym: nagrody za najlepszy scenariusz, reżyserię, najlepszą drugoplanową rolę kobiecą oraz cennych wyróżnień środowiskowych - Nagród Publiczności, Dziennikarzy oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Najnowsze dzieło Jana Komasy (Miasto 44, Sala samobójców) to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. W jego rolę brawurowo wciela się uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat - laureat Kryształowej Gwiazdy Elle - Bartosz Bielenia (Na granicy). Pozostałą część obsady dopełniają utalentowani aktorzy młodego pokolenia - Eliza Rycembel (Obietnica, Carte Blanche) i Tomasz Ziętek (Cicha Noc, Konwój), zdobywcy prestiżowych wyróżnień poprzednich edycji FPFF w Gdyni - Aleksandra Konieczna (Ostatnia Rodzina) i Łukasz Simlat ("Amok") oraz Leszek Lichota - główna gwiazda jednego z najpopularniejszych krajowych seriali - Wataha. Autorem nagrodzonego w konkursie Script Pro scenariusza do Bożego Ciała jest Mateusz Pacewicz. Za zdjęcia odpowiada ceniony operator filmowy - Piotr Sobociński Jr. (Wołyń, Bogowie, Drogówka). Fascynującą muzykę do filmu skomponował wybitny duet kompozytorów, Evgueni i Sacha Galperine, autorzy muzyki do takich filmów jak Niemiłość Andrieja Zwiagincewa, Przeszłość Asghara Farhadiego czy ostatnio Dzięki Bogu Françoisa Ozona. Boże Ciało to niezwykle oryginalny projekt w polskim i europejskim kinie - odważna produkcja ocierająca się o tematy tabu, dotykająca kwestii społecznych podziałów oraz skomplikowanej duchowości młodych ludzi. Światowa premiera filmu odbyła się na Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zdobył aż dwie nagrody: Europa Cinemas Label i Inclusive Award Edipo Re. Obraz został także zaprezentowany w sekcji Contemporary World Cinema w ramach Festiwalu Filmowego w Toronto - największej i najważniejszej imprezie tego typu w Ameryce Północnej. Azjatycka premiera produkcji odbędzie się na Festiwalu Filmowym w Busan w Korei Południowej. Do polskich kin obsypane nagrodami Boże Ciało trafi 11 października..

Boże Ciało to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...

Film „Boże Ciało (BR)” - oprawa BR - Producent/dystrybutor:Kino Świat. Cena 61.79 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.