pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Filmy »
»
47 Samuraj / Strzelec / Siedmiu samurajów / Carlos Hathcock o sobie....
Filmy »
film:

47 Samuraj / Strzelec / Siedmiu samurajów / Carlos Hathcock o sobie. PAKIET

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Mayfly
Rok wyd.: 2014
Rodzaj nośnika: miękka
EAN: 5908312741671
Data: 2014-10-15
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka filmu - Krew Boga (DVD)
Krew Boga (DVD) 18.07 zł pozycja dostępna!
okładka filmu - Kamerdyner
Kamerdyner 24.93 zł pozycja dostępna!
okładka filmu - Oratorium Król i Pan Jezus Chrystus
Oratorium Król i Pan Jezus Chrystus 16.55 zł pozycja dostępna!
okładka filmu - Pierwszy człowiek (booklet + DVD)
Pierwszy człowiek (booklet + DVD) 27.89 zł pozycja dostępna!

47 Samuraj / Strzelec / Siedmiu samurajów / Carlos Hathcock o sobie. PAKIET - opis filmu:

47 samuraj W śnieżną noc 30 stycznia 1703 roku 46 samurajów włamało się do domu człowieka odpowiedzialnego za śmierć ich Pana Asano Noganori, lorda Ako. Kirze zaproponowano wybór między popełnieniem seppuku, a dekapitacją. Kira nie chciał umrzeć godnie i jego ciało pozbawiono głowy tym samym mieczem, którym Asano zadał sobie śmierć. Rankiem roninowie stawili się w miejscu, gdzie pochowany był ich daimio Asano i, nie czekając na wyrok shoguna, popełnili seppuku. Tylko Oishi, zaufany lorda z Ako, czekał na posłańca z wyrokiem śmierci. Gdy ten nadszedł, znalazł jeszcze dość siły, by po otwarciu brzucha mieczem poderżnąć sobie gardło.

Dylemat Antygony osadzony w tradycji XVII-wiecznej Japonii jest tłem dla poszukiwań zaginionego, niezwykle cennego miecza samurajskiego. Miecza, od którego zginęli Asano i Kira, miecza poszukiwanego we współczesnej Japonii przez Boba Lee Swaggera, emerytowanego snajpera marines. Hunter przywołuje w odpowiednich momentach ludzi konstytuujących japońską tradycję - legendarnych płatnerzy Muramasę i Masamunę, czy fechtmistrzów Kondo Isamiego i Musashiego Miyamoto, by opowiedzieć historię na miaręStrzelca".

Siedmiu samurajów, reż. Akira Kurosawa Japonia, koniec XVI wieku. Co roku bezwzględni bandyci najeżdżają małą wioskę, zawłaszczając zebrane przez mieszkańców plony. Zagrożeni widmem śmierci głodowej, zdesperowani chłopi, decydują się na wynajęcie samurajów, którzy obronią ich przed napaścią. Jako zapłatę mogą zaoferować jedynie trzy skromne posiłki dziennie. Wydaje się, że w tej sytuacji znalezienie obrońców jest z góry skazane na niepowodzenie...

Opowieść Kurosawy stała się kanwą dla wybitnych dzieł jego naśladowców, które łączyły w sobie - jak pierwowzór - komedię, patos i elementy kina akcji. Na podstawie tej historii w 1960 roku nakręcono western Siedmiu wspaniałych.

Strzelec Prawdopodobnie najlepsza książka o snajperach jaką do tej pory napisano. Posłużyła za scenariusz hollywoodzkiego filmu z Markiem Walhbergiem w roli głównej a jej osią fabularną jest bardzo luźno potraktowane zabójstwo prezydenta Kennedy ego. Stephen Hunter, zdobywca nagrody Pulitzera w swojej najgłośniejszej powieści łączy kilka amerykańskich mitów: niepokornego i zuchwałego Południa, dzikiego Zachodu ery rewolwerowców, przegranej przez polityków a wygranej przez żołnierzy wojny w Wietnamie, spisku na życie prezydenta Kennedy ego przez tzw. lobby przemysłowo-militarne, zaangażowania USA w brudne wojny w trzecim świecie. Jednak siłą Strzelca jest niepokorny, niezwykle kompetentny, opanowany i jednocześnie prawy snajper piechoty morskiej, bohater z Wietnamu Bob Lee Swagger. Popularność Swaggera pozwoliła Hunterowi nie tylko napisać serię kontynuacji Strzelca, ale również stworzyć całkiem nowe pozycje o przygodach jego ojca Earla Swaggera. Do książki dołączamy na płycie DVD jedyny, prawie godzinny wywiad jakiego udzielił Carlos Hathcock, legendarny strzelec wyborowy z Wietnamu. Wydanie przedmową i komentarzem opatrzył Marek Czerwiński, podpułkownik WP, autor Pojedynków Snajperskich i Czasu snajperów .

Carlos Hathcock o sobie Ikona strzelectwa wojskowego, sierżant sztabowy marines, twórca programu szkolenia strzelców wyborowych piechoty morskiej USA w jedynym publicznym wywiadzie, którego udzielił majorowi Johnowi Platera, opowiada o przebiegu służby w konflikcie wietnamskim zakończonej rekordową liczba potwierdzonych 93 zestrzeleń. Jego nieprawdopodobne wręcz przygody w Wietnamie, między innymi blokada przemarszu kompanii wojska czy skuteczne użycie karabinu maszynowego Browning kaliber .50 na odległość ponad 2 km, stały się kanwą wielu książek i filmów, z których Snajper" z Tomem Berengerem i Strzelec"z Markiem Wahlbergiem można wymienić jednym tchem. Carlos Hathcock zmarł na stwardnienie rozsiane w 1999 r.

Film „47 Samuraj / Strzelec / Siedmiu samurajów / Carlos Hathcock o sobie. PAKIET” - oprawa miękka - Producent/dystrybutor:Mayfly.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o filmie ""