pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
Widzialne i niewidzialne cz. 1
audiobook:

Widzialne i niewidzialne cz. 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Raj Media
Rok wyd.: 2000
Rodzaj nośnika: CD Box
EAN: 9788363154066
Data: 2015-07-14
Cena wydawcy: 25.00 złpozycja niedostępna

Widzialne i niewidzialne cz. 1 - Jacek Królikiewicz - opis audiobooka:

Cykl Widzialne i Niewidzialne miał swoją premierę na antenie Radia Plus w ostatnim roku XX wieku, a kolejne odcinki były emitowane przez 20 miesięcy. Łącznie powstało prawie 100 odcinków cyklu oraz jego przewodnikowej wersji pt. ,,Atlas Rzeczy Widzialnych i Niewidzialnych". Tytuł ten, realizowany przez tych samych twórców, był także obecny na antenie Telewizji Puls. W formie audiobooka ukazały się najlepsze odcinki wybrane przez Autorów.

SPIS TREŚCI

Pierwsza część cyklu to trzy historie związane z niezwykłymi darami pozaziemskiego pochodzenia:
1. RÓŻANIEC Świadkowie niezwykłej mocy płynącej z różańca dzielą się tym, co niemożliwe, a jednak się zdarzyło. Odcinek powstawał nim Jan Paweł II ogłosił rok Różańca i zanim w Liście Pasterskim Rosarium Virginis Mariae opisał dodane Tajemnice Światła. Pomimo to światła w tej historii nie brakuje. Magdalena Buczek i Jan Budziaszek prowadzą słuchaczy w świat prawdziwej mistyki. To właśnie różaniec nazywany jest najcenniejszym skarbem Watykanu. Bitwy pod Lepanto, Wiedniem czy Warszawą wygrała jego siła mimo militarnej przewagi wrogów chrześcijaństwa.

2. SZKAPLERZ Karol Wojtyła założył szkaplerz jako dziecko i nie rozstawał się z nim przez całe życie. Miał go również na piersi kilka dni po zamachu, kiedy leżał w klinice Gemelli. Obietnica związana ze szkaplerzem mówi, że ten kto będzie miał go na sobie w chwili śmierci, nie zazna ognia piekielnego. Czy dar, który Maryja wręczyła w XIII wieku Szymonowi Sztokowi może być realną ochroną również w trzecim tysiącleciu? Ekipa ,,Widzialne i Niewidzialne" szukając odpowiedzi na to pytanie dotarła do osób, które swoje życie i szczęście zawdzięczają tej niezwykłej płócienno - duchowej ochronie.

3. GLOSOLALIA Dar języków. Jeden z darów Ducha Świętego i jeden z najbardziej charakterystycznych znaków duchowości charyzmatycznej. W Piśmie Świętym czytamy o nim wielokrotnie. Dzisiaj też żyje bardzo wiele osób, które jak apostołowie w dniu Pięćdziesiątnicy, wysławiają Boga językami istniejącymi, ale im nieznanymi. Jaką siłę ma ten dar? Czy oprócz dziecięcego chwalenia Boga ma inne cudowne znaczenie? Choć święty Paweł pisał, że dar języków jest najmniejszym z darów Ducha Świętego, zespół ,,Widzialne i Niewidzialne" dotarł do ludzi, którzy od modlitwy językami rozpoczęli drogę swego nawrócenia.

O AUTORACH

Cykl Widzialne i niewidzialne stworzyli: Jacek Królikiewicz, Artur Moczarski, Rafał Porzeziński
oraz
reporterzy: Patrycja Gruszczyńska i Karolina Rusinowicz
realizatorzy: Marian Król i Dariusz Sałajczyk
kompozytorzy: Daniel Bloom i Wojciech Jakubas
lektorzy: Andrzej Kozioł i Jacek Mikołajczak
konsultanci: Jan Pospieszalski i Paweł Zuchniewicz projekt
graficzny: Michał Kęska

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o audiobooku "Widzialne i niewidzialne cz. 1"
Jacek Królikiewicz - autor m.in.:
Widzialne i niewidzialne cz. 3 - pudełko audiobooku
Widzialne i niewidzialne cz. 3 Jacek Królikiewicz;
Widzialne i niewidzialne cz. 4 - pudełko audiobooku
Widzialne i niewidzialne cz. 4 Jacek Królikiewicz, Artur Moczarski, Rafał Porzeziński;