pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Audiobook »
»
Urugwaj. Muzyczna podróż Krzysztofa Wiernickiego
audiobook:

Urugwaj. Muzyczna podróż Krzysztofa Wiernickiego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Lissner Studio
Rok wyd.: 2018
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788365077417
Data: 2018-06-22
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
pudełko audiobooku - Albo inaczej (+ CD)
Albo inaczej (+ CD) 38.68 zł pozycja dostępna!
pudełko audiobooku - Jadąc do Babadag
Jadąc do Babadag 20.00 zł pozycja dostępna!

Krzysztof Wiernicki mieszka w Rzymie i Kolonii. Do niedawna był wykładowcą rzymskiego uniwersytetu "Tor Vergata", a także przez wiele lat autorem i prezenterem audycji muzycznych w rozgłośniach radiowych - włoskiej RAI oraz niemieckiej WDR - Westdeutscher Rundfunk Köln.

Początkowo zafascynowany jazzem europejskim i muzyką ukraińską oraz mołdawską - z czasem jego zainteresowania przenosząc się na kontynent południowo-amerykański. Krzysztof Wiernicki odwiedza go regularnie, z uwagą zbiera materiał,
realizuje reportaże muzyczne z niemalże wszystkich krajów Ameryki Południowej. Główną uwagę skupia na takich krajach jak: Brazylia, Chile, Argentyna, Peru, Boliwia,Wenezuela, ale najciekawszy "kąsek", URUGWAJ, zostawia sobie na koniec.

Ten mało znany kraj, daje niesłychane możliwości poszukiwań muzycznych i Wiernicki nie traci czasu. Podąża śladami wielu znanych muzyków, odkrywa dla siebie i innych karnawał w Montevideo, muzykę afro-urugwajską oraz ściśle z nią powiązane - El candombe
Odtwarza historię tanga "La Cumparista", stanowiącą kość niezgody pomiędzy Urugwajem i Argentyną. Czy tak naprawdę tango wywodzi się z Argentyny?
Odpowiedź na to i wiele innych pytań związanych z historią Urugwaju i jego muzyki znajdziecie Państwo w audioksiążce, którą trzymacie w ręku.

Autor świadomie przedstawia różne style i epoki. Do wszystkiego podchodzi bardzo poważnie, ale jednocześnie z dużą dawką humoru prowadzi słuchacza przez muzyczne meandry od czasów najdawniejszych, aż do współczesności.

Audiobook „Urugwaj. Muzyczna podróż Krzysztofa Wiernickiego” - oprawa CD - Wydawca: Lissner Studio.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Krzysztof Wiernicki - autor m.in.: