pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Świat w moich dłoniach (CD)

autor:

Peter Hepp

Dane szczegółowe:
Wydawca: Credo
Rok wyd.: 2009
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788360131060
Data: 2009-11-23
23.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

Biografię Petera Heppa czyta się z dużym zainteresowaniem. Książka w sposób przejmujący opowiada o losach wiejskiego chłopca, który urodził się głuchy. Gdy wreszcie udaje mu się odnaleźć w życiu i odkryć swoją drogę, prawie całkowicie traci wzrok. Jest zrozpaczony; odsuwa się od świata w swój własny świat ciemności i ciszy, zamyka się w poczuciu bezsilności i krzywdy. Jest rozgoryczony a przejawy życzliwości bierze za współczucie i litość.
Miłość do Maity, pomoc przyjaciół oraz wiara w Boga, sprawia, że na nowo odkrywa sens życia.
O świecie głuchoniewidomych nie wiemy prawie nic. Wielu ludzi w ogóle nie zdaje sobie sprawy z istnienia tak złożonej niepełnosprawności. Książka Petera Heppa ma bardzo osobisty charakter i przybliża nam ten problem. Jej walorem nie jest wyłącznie pokazanie wspaniałego człowieka, ale także konkretne i rzeczowe przedstawienie problemów osób z dysfunkcją wzroku i słuchu. Pokazuje, że akceptacja nie jest synonimem bierności i rezygnacji. Zaakceptować, to powiedzieć "tak", przekroczyć swoje rozżalenie, bunt i gniew, przyjmując rzeczywistość taką, jaką jest. Tylko wtedy nienawiść udaje się przemienić w miłość, a bezradność w pomoc innym, którzy jeszcze bardziej jej potrzebują.
Czyta Jerzy Zelnik
CD mp3

Audiobook „Świat w moich dłoniach (CD)” - oprawa CD - Wydawca: Credo. Cena 23.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.