pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Podróż ludzkości: o pochodzeniu bogactwa i nierówności

autor:

Oded Galor

Dane szczegółowe:
Wydawca: Storybox
Rok wyd.: 2023
EAN: 9788382027389
Data: 2023-03-08
28.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

Dlaczego ludzie tak długo tkwili w gospodarczej epoce lodowcowej Co spowodowało ogromną poprawę standardu życia I wreszcie co doprowadziło do pojawienia się nierówności między poszczególnymi regionami świata
W ciągu ostatnich dwustu lat ludzkość przeszła szokującą metamorfozę. Wbrew powszechnemu przekonaniu poziom życia nie wzrastał stopniowo w ciągu całej historii ludzkości. Procesem w dużej mierze stopniowym był rozwój technologii, lecz przez większość okresu istnienia ludzkości warunki życia oscylowały wokół poziomu przetrwania. Jednak w ciągu ostatnich dwóch stuleci jakość życia zmieniła się prawie z dnia na dzień. Dochód na mieszkańca wzrósł czternastokrotnie, a oczekiwana długość życia - ponad dwukrotnie. W swojej porywającej książce Oded Galor przedstawia całkowicie odmienne od dotychczasowych spojrzenie na historię świata. Wskazuje pewne czynniki, takie jak postęp technologiczny, zmiana wielkości populacji i adaptacja do warunków środowiskowych, które wprawdzie w krótkich okresach popychały ludzkość do przodu także w przeszłości, lecz dopiero dwieście lat temu ich sprzężenie doprowadziło do nagłego przyspieszenia podróży ludzkości i zaowocowało radykalną poprawą warunków życia, co stało się punktem zwrotnym w rozwoju naszej cywilizacji.

Audiobook zawiera dodatkowy plik PDF z materiałami nieprzeczytanymi w nagraniu.

***
Mistrzowska analiza odysei ludzkości od powstania zrębów cywilizacji po węzłowe momenty w naszej podróży do współczesnego świata. Profesor Galor odpowiada na ostateczną zagadkę: jakie prądy historyczne odpowiadają za oszałamiającą nierówność w biedzie i bogactwie dzisiejszych narodów. Jeśli podobał ci się styl Harariego, tę książkę wręcz pokochasz .

LEWIS DARTNELL, autor książki Początki. Opowieść o tym, jak Ziemia nas stworzyła
***
To nie tylko ujęta w zwięzłej i przystępnej formie zunifikowana teoria wzrostu gospodarczego od początku ewolucji współczesnego człowieka, ale także angażująca emocjonalnie i niezwykle optymistyczna w wymowie kontrpropozycja dla wszystkich, którzy uważają, że ubóstwo i nierówności społeczne są nieodłącznym elementem ludzkiego społeczeństwa .

IAN MORRIS, autor Dlaczego Zachód rządzi - na razie
***
Książka zdumiewająca zakresem tematyki i wnikliwością. Podróż ludzkości dostarcza fascynującego i odkrywczego opisu najgłębszych prądów, które ukształtowały historię naszej cywilizacji, oraz wskazuje sposoby wyjścia z aktualnego kryzysu, bez czego rozwój naszego gatunku znacznie spowolni .

NOURIEL ROUBINI, współautor książki Ekonomia kryzysu
***
Ta głęboko uargumentowana książka znakomicie splata wątki globalnej historii gospodarczej - technologii, demografii, kultury, handlu, kolonializmu, geografii, instytucji międzynarodowych - aby zdekonstruować bogaty gobelin, jakim jest współczesny świat. Tour de force!
DANI RODRIK, autor Rządów ekonomii

Audiobook „Podróż ludzkości: o pochodzeniu bogactwa i nierówności” - Wydawca: Storybox. Cena 28.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.