pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Chłopi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Aleksandria Media
Rok wyd.: 2022
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788366817371
Data: 2022-06-08
26.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis audiobooka:

Maciej Boryna, mieszkaniec wsi Lipce i właściciel największego gospodarstwa, postanawia poślubić Jagnę - piękną dziewczynę, do której wzdychają mężczyźni z całej wioski. Nie wie jednak, jak bardzo namiętny romans łączy jego syna z młodą marzycielką i do jakiego zamieszania i konfliktów doprowadzi ta skomplikowana relacja.

Powieść Chłopi, która przyniosła Reymontowi międzynarodową sławę, w 1924 roku została nagrodzona literacką Nagrodą Nobla.

Pisarz doskonale maluje słowem obraz mieszkańców polskiej wsi u schyłku XIX wieku.Życie społeczności ukazane jest nie tylko na przestrzeni czterech pór roku, które wyznaczają rytm pracy i bytu ludzi, ale też na tle zachodzących wówczas przemian kulturowych.

Mistrzowska interpretacja Marka Walczaka porywa słuchaczy w nieznany świat reymontowskich Lipiec, nie pozwalając nawet na chwilę oderwać się od emocjonującej akcji powieści. Barwny język, niejednoznaczni bohaterzy, plastyczne opisy przyrody, wartka akcja powieści zapewnią najlepszą rozrywkę, każdemu, kto będzie chciał wysłuchać jednej z najważniejszych i unikatowych powieści XX wieku.

Audiobook „Chłopi” - oprawa CD - Wydawca: Aleksandria Media. Cena 26.75 zł. Zapraszamy na zakupy!