pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
Lady Australia - okładka książki
książka:

Lady Australia

autor: Marek Tomalik

Dane szczegółowe:

  • Wydawca: Bezdroża
  • Rok wydania: 2013
  • Oprawa: miękka
  • Ilość stron: 192 s.
  • Wymiar: 200x230 mm
  • EAN: 9788324648955
  • ISBN: 978-83-246-4895-5
  • Data: 2013-04-03
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis:

Rzecz o Australii, o jej Duchu, o jej Ruchu, o Śnieniu, o Lśnieniu. Być może o sednie sprawy. Także o tym, co się dzieje, kiedy z zewnątrz wchodzi się w ten świat. Dominują obrazy, tekst muska zakamarki, sugerując także dźwięki. Kluczem do drzwi percepcji jest William Blake. Duchami muzycznymi, prowadzącymi przez kolejne rozdziały fotoplastykonu, są: Hugo Race, Arvo Pärt, Jacek Kaczmarski, Ulver, Keith Jarrett, Erik Satie, Grinderman, rdzenni muzycy aborygeńscy, Geoffrey Gurrumul Yunupingu i Ankh. Przeglądając, czytając, warto sięgnąć po te dźwięki albo przywołać je z pamięci. Świetlistej drogi w Krainie Snów (Dreamtime).

Marek Tomalik Zanurz się w dziki, metafizyczny interior - i doceń surowe piękno Australii...

Majestatyczne piękno australijskiej ziemi, tej najbardziej pociągającej, nieoczywistej i niedostępnej, woła i przywabia niespokojne duchy. Jednym z nich jest Marek Tomalik, autor zjawiskowej opowieści o najmniejszym kontynencie świata. Australia widziana jego oczami to ziemia wielkich kontrastów i możliwości, wciągająca i rzucająca wyzwania, kusząca niby syrena i wymagająca całkowitego oddania.

Marek Tomalik zakochany jest w swojej Lady od lat, a całą jego książkę przenika duch zrozumienia i szacunku dla jej odmienności. Tekst, na pozór utkany ze skrawków luźnych skojarzeń, układa się w spójny obraz podróży przez piekło i niebo, ziemię spaloną i ziemię kwitnącą tysiącem kwiatów, krainę fascynującą i fantasmagoryczną, na przekór własnej słabości. Tomalika interesuje przemierzanie świata, wędrówka po bezdrożach, odkrywanie miejsc dziewiczych i zapomnianych. Warto towarzyszyć mu w tej wyprawie.

Daj się oczarować i uwieść Australii!

Marek Tomalik - podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Organizuje wyprawy w Outback. Jest współtwórcą Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły", organizuje imprezy artystyczne ( koncerty, festiwale). Pisze książki i artykuły o podróżach i muzyce. Publikuje m.in. w National Geographic i Jazz Forum. Australia to jego miejsce na ziemi, zawsze jednak wraca w Beskidy.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Marek Tomalik - autor m.in.:

Pojechane Podróże 2 - okładka książki
Pojechane Podróże 2 Marek Tomalik, Piotr Trybalski (red.);
Australia Tour - okładka książki
Australia Tour Przemysław Saleta, Jacek Czachor, Marek Tomalik;

Produkty podobne:

Echo z Afryki. Pamiętniki z wypraw - okładka książki
Echo z Afryki. Pamiętniki z wypraw przez Saharę... Aleksander Borucki, Prosper Haller
Środa, 21 Marca 2018 roku.