pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
zabawki/gry:

Złapmy Lwa! Zwierzątkowe szachy z Japonii. Gra logiczna dla dzieci w wieku od 5 lat

Dane szczegółowe:
Producent: EI SYSTEM sp. z o.o.
EAN: 5903228142116
Data: 2018-11-23
Cena wydawcy: 79.00 złpozycja niedostępna

Opis zabawki/gry:

Złapmy Lwa! Zwierzątkowe szachy z Japonii
Gra logiczna dla 2 graczy dzieci w wieku od 5 lat
Autorka gry: Madoka Kitao Ilustracje: Maiko Fujita
NARESZCIE W POLSCE!
"Złapmy lwa!" to polska wersja japońskiej gry Dobutsu shogi (dosł. "zwierzęce szachy") zaprojektowanej przez dwie zawodniczki profesjonalnej żeńskiej ligi japońskich szachów. Celem obu autorek było stworzenie gry, której reguły byłyby możliwie proste, a jednak pozwalałyby zachować cały ładunek edukacyjny w zakresie myślenia logicznego i strategicznego charakterystyczny dla wszystkich gier wywodzących się od indyjskiej czaturangi, w tym dla japońskich shogi i naszych europejskich szachów. Gra ma już dziesięć lat i w tym czasie stała się popularna nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Ocenia się, że gra w nią już co najmniej milion dzieci.

Gra rozwija takie umiejętności jak:
-koncentrację,
-pamięć wzrokową,
-sprawiedliwość,
-wyobraźnię przestrzenną,
-samodzielność,
-myślenie i rozwiązywanie problemów,
-cierpliwość,
-wytrwałość,
-pomysłowość,
-myślenie logiczne.

Łatwo zaczniesz, nigdy się nie znudzisz! Proste reguły gry.

Gra zachowuje wszystkie walory logiki i strategii znanej z europejskich szachów sprowadzając je jednak do niezbędnego minimum: czterech figur-zwierzątek dla każdego z dwóch graczy i małej planszy o wymiarach trzy na cztery pola. Nie trzeba pamiętać o możliwych ruchach zwierząt na planszy - są oznaczone dobrze widocznymi na figurach znakami. Zbite figury nie zostają odrzucone z gry, ale służą wiernie temu, kto je zbił! Dzięki temu gra ma niewiele remisów, a także jej końcówki są niezwykle ekscytujące. Gra nie wymaga umiejętności gry w szachy.

"Japońskie szachy dla najmłodszych" to genialna gra, ponieważ jest bardzo prosta do nauczenia się, ale dzięki temu, że wchodzą do gry zbite wcześniej figury - planowanie i taktyka wkraczają na wyższy poziom zaangażowania i emocji. Dobra zabawa, inteligentna rozgrywka, udany pomysł i ładne wykonanie. Produkt bardzo nam się podoba i pozostanie w naszej kolekcji. Świetny zakup do domu i do szkoły czy przedszkola.

Zawartość pudełka:
o8 drewnianych klocków ze zwierzątkami,
oskładana plansza 30cm na 21cm,
oinstrukcja.

Zabawki/gry „Złapmy Lwa! Zwierzątkowe szachy z Japonii. Gra logiczna dla dzieci w wieku od 5 lat” - oprawa twarda - Producent: EI SYSTEM sp. z o.o..

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]