pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
zabawki/gry:

Stegozaur. Wykopaliska

Dane szczegółowe:
Producent: Russell
EAN: 4893156032294
Data: 2014-03-24
39.37  41.99  2.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis zabawki/gry:

4M Wykopaliska - dinozaury z bliska! Zostań paleontologiem i wydobądź kości prehistorycznego stegozaura, który żył na Ziemi przed tysiącami lat.

Zestaw zawiera bryłę gipsu, w której ukryte są kości dinozaura oraz narzędzia do prowadzenia wykopalisk. Po odnalezieniu i oczyszczeniu wszystkich kości można z nich złożyć cały szkielet o długości około 17 centymetrów. Dołączona do zestawu kartonowa karta ekspozycyjna zawiera wiele ciekawych informacji na temat stegozaura.

CZY WIESZ, ŻE....

Nazwa ,,stegozaur oznacza ,,zadaszony jaszczur. Dinozaur ten został tak nazwany ponieważ początkowo naukowcy sądzili, że płyty na jego grzbiecie zachodziły na siebie tak, jak dachówki.

Pomimo, że stegozaur mógł ważyć nawet ponad 4,5 tony to miał bardzo mały mózg (wielkości mniej więcej orzecha włoskiego).

Płyty na grzbiecie stegozaura były kostnymi łuskami takimi, jakie pokrywają ciało krokodyli. Nie były przymocowane do szkieletu, lecz do skóry.

BAW SIĘ I UCZ JEDNOCZEŚNIE! ZAWARTOŚĆ: bryła gipsu z ukrytymi kośćmi dinozaura, narzędzia do prowadzenia wykopalisk, kartonowa karta ekspozycyjna, miękki wosk do umocnienia szkieletu.

Wymiary opakowania: 17x22x6 cm.

Długość szkieletu: 17 cm.

Dla dzieci powyżej 8. roku życia.

Zabawki/gry „Stegozaur. Wykopaliska” - Producent: Russell. Cena 39.37 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]