pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
zabawki/gry:

Specjalne potrzeby edukacyjne Pomoce do Złapmy Lwa. Japońskie szachy dla najmłodszych

Dane szczegółowe:
Producent: EI SYSTEM sp. z o.o.
EAN: 5903228142437
Data: 2019-11-13
Cena wydawcy: 390.00 złpozycja niedostępna

Opis zabawki/gry:

Przeznaczenie: Wspomaganie rozwoju dzieci z ryzykiem dysleksji lub dyskalkulii oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ADHD i problemami emocjonalnymi, dla dzieci w wieku od 6 lat
To doskonała pomoc terapeutyczna dla osób pracujących z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także problemami emocjonalnymi czy koncentracją uwagi.

odpowiednio skonstruowane scenariusze zabaw pomagają dzieciom nadpobudliwym psychoruchowo w rozładowaniu skumulowanej energii i napięć oraz w osiągnięciu m.in. odpowiednich kompetencji niezbędnych do funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Dzieciom z ryzykiem dysleksji i dyskalkulii umożliwiają skoncentrowanie się na zadaniu i przewidywanie konsekwencji własnych działań.

Dołączone do gry kartonowe elementy: 6 większych kół z emotikonami symbolizującymi m.in. szczęście, smutek czy złość i 24 mniejsze koła z symbolami twarzy reprezentującymi warianty tych uczuć służą młodszym uczniom do poznawania i wyrażania emocji. Mogą być też pomocne w pracy z dziećmi z problemami w sferze emocji i mówieniu o nich.

Zestaw zawiera:
30 kartonowych znaków do wykorzystania z planszą dywanową: 24 mniejsze koła i 6 większych kół z emotikonami symbolizującymi główne kategorie uzewnętrznianych emocji (szczęście, radość, smutek, strach, złość, inne);
poradnik metodyczny z 12 scenariuszami zajęć.

Gra planszowa Złapmy lwa! jest rewelacyjna. Bardzo dobrze i ładnie wykonana. Chce się ją mieć i w nią grać. Dla dzieci jest atrakcyjna i ze względu na duże elementy bezpieczna. Klasyczna wersja nadaje się dla dzieci z zaburzeniami rozwoju w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym (z zespołem Aspergera lub wysokofunkcjonujących autystów). Są w niej jasne reguły i pewna schematyczność, co sprawia, że świetnie nadaje się do grania z dziećmi z tego rodzaju zaburzeniami.

Michalina Bondarczuk, psycholog, specjalistka ds. pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu, współzałożycielka punktu przedszkolnego dla dzieci z zaburzeniami rozwoju Niebieski Krokodyl

Zabawki/gry „Specjalne potrzeby edukacyjne Pomoce do Złapmy Lwa. Japońskie szachy dla najmłodszych” - oprawa Pudełko kartonowe - Producent: EI SYSTEM sp. z o.o..

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]