pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
zabawki/gry:

Multiuniversum: Project Cthulhu

Dane szczegółowe:
Producent: PHALANX
EAN: 5903240539055
Data:2019-11-13
Cena wydawcy: 39.00 zł zapowiedź

Opis zabawki/gry:

Karciany hit Multiuniversum doczekał się w tym roku dodatku, który pozwoli graczom odkryć portale do Przedwiecznych. Tym razem naukowcy z Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN chcieli sprawdzić czy Cthulhu rzeczywiście istnieje gdzieś w innej rzeczywistości. Efekt tych poszukiwań był oczywisty... W tym dodatku fani Multiuniversum znajdą 20 nowych światów pełnych Cthulhu, a do rozgrywki wprowadzony zostanie pewien twist mechaniczny. Dodatek został ufundowany przez graczy na platformie Kickstarter.

Naukowcy otworzyli portal do R lyeh, cyklopowego miasta, w którym na dnie Pacyfiku leży uśpiony Wielki Przedwieczny. Zło w czystej postaci zagraża naszemu światu i pcha się, by przejąć nad nim władzę.

Dodatek zawiera nowe karty portali, które zastępują te z podstawki i wprowadza nową mechanikę do gry.

- 20 NOWYCH kart portali -  za każdym razem, gdy gracz zamknie portal, straci trochę swojej poczytalności, co reprezentować będą z kolei karty szaleństwa;
- 1 kartę Muzeum, w którym gracze będą mogli m.in. odzyskiwać nieco ze swojej utraconej poczytalności;
- 12 kart Szaleństwa (Insanity);
- Instrukcję w języku angielskim, niemieckim oraz POLSKIM.

O co chodzi w Multiuniversum?
Multiuniversum to gra karciana w, której gracze wykonują akcje ze swoich kart by przemieszczać się pomiędzy 5 modułami Zderzacza Hadronów, robić badania, konstruować narzędzia i w efekcie zamykać portale do alternatywnych rzeczywistości.

W swojej rundzie gracze mogą wykonać do 3 akcji ze swoich kart. Możliwości są następujące:
- przeprowadzenie badań (dobranie 2 kart na rękę);
- przygotowanie narzędzia (z karty);
- przemieszczenie się do innego modułu;
- zamknięcie portalu;
- wykorzystanie właściwości modułu.

Gdy gracz zamyka portal, otrzymuje próbkę rzeczywistości z tegoż świata. Pozwala mu to uzyskać punkty wiedzy a także bonusy (opisane na kartach)
Każdy z modułów ma otwarty 1 portal do innej rzeczywistości. Gra kończy się w momencie wyczerpania 3 stosów portali. Gracz z największą liczbą punktów wiedzy, otrzymuje Nobla i zwycięża grę.

Zabawki/gry „Multiuniversum: Project Cthulhu” - oprawa twarda - Producent: PHALANX.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]