pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
zabawki/gry:

Mombasa

Dane szczegółowe:
Producent: Lacerta
EAN: 5908445421419
Data: 2016-04-07
Cena wydawcy: 169.00 złpozycja niedostępna

Opis zabawki/gry:

Poczuj ducha rywalizacji rodem z epoki kompanii handlowych!
W grze Mombasa wcielasz się w inwestora kupującego udziały kompanii handlowych, zlokalizowanych w czterech afrykańskich miastach: Mombasa, Cape Town, Saint-Louis i Kair. Twoim celem będzie rozbudowa sieci faktorii handlowych tak, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy.

Kompanie handlowe były spółkami tworzonymi w celu eksploracji nowych terytoriów, handlu z nimi i ich kolonizacji. Ich działalność nierozerwalnie łączy się z mrocznym rozdziałem historii ludzkości - światową kolonizacją. Okres ten, trwający od mniej więcej XV wieku do połowy XX wieku, powiązany jest z wyzyskiem i niewolnictwem.

Pomimo że fabuła gry jest osadzona w tym czasie, Mombasa nie jest symulacją historyczną. To gra strategiczna, z naciskiem na ekonomię, która luźno nawiązuje do historycznych wydarzeń i umieszcza je w fikcyjnej oprawie. Wyzysk Afryki i jej mieszkańców nie jest w żaden sposób przedstawiony w grze.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii tego okresu, polecamy lekturę książki: History of Modern Africa: 1800 to the Present Richarda J. Reida z serii Blackwell Concise History of the Modern World.

Liczba graczy: 2 - 5
Minimalny wiek: 12
Czas rozgrywki: 75-150 min
Zawartość pudełka: 1 plansza, 4 dwustronne tory inwestycji, 4 plansze graczy, 88 kart, 60 faktorii handlowych, 16 znaczników zaawansowania, 20 znaczników premii, 4 znaczników kałamarza, 4 znaczniki diamentów, 72 żetony książek, 10 żetonów początkujących, 4 żetony premii, 1 żeton gracza rozpoczynającego, 60 monet, 1 notes punktacji, 4 karty podsumowania, instrukcja.

Zabawki/gry „Mombasa” - oprawa twarda - Producent: Lacerta.