pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
zabawki/gry:

Mare Nostrum Imperia

Dane szczegółowe:
Producent: PHALANX
EAN: 5900741508146
Data: 2019-11-13
Cena wydawcy: 298.99 złpozycja niedostępna

Opis zabawki/gry:

Starożytni Rzymianie nazywali Morze Śródziemne "mare nostrum". W języku łacińskim oznacza to po prostu "nasze morze". Czy i tobie będzie dane tak o nim powiedzieć?
Mare Nostrum: Imperia to nowa odsłona legendarnej gry planszowej "Mare Nostrum", która biła rekordy popularności od czasu swojej premiery w 2003 roku. W nowej edycji wprowadzono zmiany, tak by wyjść na przeciw opiniom graczy. Poprawione zostały zasady, żetony i plansza, a gra zawiera wiele nowych komponentów oraz dodatkowe warunki zwycięstwa. Dzięki tym zmianom gra Mare Nostrum: Imperia spodoba się zarówno planszowym weteranom, jak i graczom, którzy dopiero od niedawna bawią się tym wspaniałym hobby.

Mare Nostrum: Imperia to strategiczna gra planszowa, w której prowadzisz starożytną cywilizację, by zdominować antyczny świat. Zdobędziesz potęgę i chwałę poprzez poszerzanie granic swojego państwa, rozwój handlu oraz budowę miast, rynków i świątyń. Pozyskasz dla swej sprawy mitycznych bohaterów oraz zbudujesz cuda starożytnego świata, tak by przyćmić swoich sąsiadów. Tylko miej na nich baczenie, gdy zaczną pożądać twoich bogactw?
Zostań Cezarem Rzymu i poprowadź jego potężne legiony! Wciel się w Peryklesa, wybitnego greckiego męża stanu i oratora, albo wkrocz na scenę jako Hannibal z Kartaginy, której potęga handlowa nie miała sobie równych. Chyba, że wolisz, tak jak król Hammurabi z Babilonu, stać się twórcą sławnego Kodeksu Praw, bądź - jak Kleopatra z Egiptu - opleść antyczny świat siecią swoich spisków? Na początku rozgrywki każde imperium rozciąga się na trzy prowincje i dysponuje podobnym, ale różnorodnym potencjałem. To od ciebie będzie zależało, jakie strategie rozwoju i osiągnięcia zwycięstwa wybierze twoja cywilizacja:
- rozwój handlu i budowa cudów antycznego świata,
- rozwój kultury i budowa Wielkiej Piramidy,
- stworzenie militarnej potęgi i podbój innych prowincji i imperiów,
- ogłoszenie politycznej dominacji poprzez zdobycie tytułów Przywódcy Handlowego, Kulturowego oraz Militarnego.

Zawartość:
3 duże plansze do gry
23 kartonowe kafelki
100 kartonowych znaczników towarów
44 kartonowe znaczniki pieniędzy
14 unikatowych kostek do gry
92 znaczniki budowli
5 zestawów graczy
Wiek: 14_
3-5 graczy
Czas: 90 minut

Zabawki/gry „Mare Nostrum Imperia” - oprawa Pudełko kartonowe - Producent: PHALANX.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]